Mayday Polska – Znamy lineup (prawdopodobnie) przedostatniej edycji!

2sher

Już od osiemnastu lat, rokrocznie, w katowickim Spodku, odbywa się polska edycja legendarnego eventu rodem z Niemiec – Mayday. U naszych zachodnich sąsiadów przygoda trwa już od 1991 roku – festiwal był jednym z największych elektronicznych przedsięwzięć lat 90., zaraz przy Love Parade.

Najbliższa odsłona tego wydarzenia figuruje pod hasłem “We stay different” i będzie mieć miejsce 10 listopada bieżącego roku. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy więcej szczegółów, z których najbardziej poruszającym ogłoszeniem jest line-up dziewiętnastej edycji.

emuze.me

Największymi gwiazdami będą niewątpliwie Kölsch, Petduo czy DJ Rush.

ultra

Katowicka impreza bez wątpienia jest jednym z największych i najlepszych przystanków na elektronicznej autostradzie Polski. Przez wiele lat jego historia napisała piękne wspomnienia w głowach dziesiątek tysięcy fanów muzyki, których nikt im nie zabierze. Jednak w tym miejscu należy zadać pytanie o przyszłość, która, sugerując się odpowiedzią Facebookowego profilu Mayday Poland, nie jest taka pewna…

Zakończenie sagi Mayday Poland z pewnością odbiłoby się dużym echem w społeczności muzyki elektronicznej w Polsce. Pozostawiłoby wiele żalu, ale powstałoby miejsce dla nowych marek i inicjatyw, które – co daje trochę nadziei – powstaje coraz więcej. Miejmy jednak nadzieję, że frekwencja w tym i przyszłym roku podczas Mayday dopisze, a my będziemy mogli cieszyć się kolejnymi edycjami tej legendarnej imprezy!

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?