Oto 10 najpopularniejszych setów w historii Ultra Music Festival

Przypomnijmy sobie, jak to kiedyś było w Bayfront Park. Przed Wami 10 najpopularniejszych setów w historii Ultra Music Festival.

sunrise

Ultra Music Festival to jedna z najważniejszych EDM’owych imprez na świecie. To właśnie w Miami jest otwierany globalny sezon festiwalowy. To również tam największe gwiazdy muzyki elektronicznej prezentują swoje najnowsze produkcje, przygotowywane w poprzednich miesiącach. Impreza powraca po pandemicznej przerwie, ale i również do swojego kultowego miejsca. Już za kilka dni elektroniczne bity ponownie wybrzmią w Bayfront Park. Zanim jednak to się stanie, warto przypomnieć sobie, jak to kiedyś było. Przedstawiamy wam listę 10 najpopularniejszych wideo setów z poprzednich edycji Ultra Festival, dostępnych na YouTube.

10. Hardwell, 2017 (25 mln)

Ranking najpopularniejszych wideo setów otwiera Hardwell, którego set z 2017 roku został wyświetlony ponad 25 milionów razy. To był pierwszy od kilku lat występ Robberta na UMF’ie w świetle słonecznym, i w opinii wielu fanów wyszło mu to dobrze. Mógł sobie pozwolić na nieco większą swobodę, co przyczyniło się do pozytywnego odbioru. Mieszanka gatunkowa oraz premiera utworów z EP’ki “Hardwell & Friends” to tylko część tego, co mogliśmy usłyszeć w tym secie.

kalendarz

9. Martin Garrix, 2016 (25 mln)

Niecałe pół miliona więcej wyświetlań więcej zgarnął set Martina Garrixa z 2016 roku, który po raz pierwszy w 2016 roku miał okazję zamykać dzień na Ultra. Set złożony w całości z utworów i mashupów młodego Holendra, który w tym czasie otworzył również własną wytwórnie. To właśnie wtedy miała miejsce premiera kolaboracji z Third Party “Lions In The Wild”, które jest jednym z największych progresywnych hitów Martina.

kalendarz

8. David Guetta, 2016 (33 mln)

Zostajemy w 2016 – bo to set właśnie set z tego roku Davida Guetta został wyświetlony ponad 33 miliony razy, co uplasowało go na ósmej lokacie. Taki wynik jest dość zaskakujący, gdyż Francuz w tamtym czasie wśród fanów muzyki elektronicznej był postrzegany… różnie. Niemniej David Guetta to była i nadal jest światowa marka, która, jak widać, przyciąga tłumy, o czym zresztą się jeszcze dziś tu przekonamy.

7. Hardwell, 2013 (34 mln)

Niektórych może dziwić, że set Hardwell‘a z 2013 roku znalazł się zaledwie na 7. pozycji. Przez wielu uznawany nie tylko jako jeden z najlepszych występów Holendra, ale i również jeden z najlepszych EDM’owych setów wszechczasów. Mieszanka bigroomowych i electro-house’owych brzmień porwała tłumy zgromadzone w Bayfront Park w tak zwanej “złotej erze EDM’u”. To właśnie między innymi ten występ doprowadził Robberta do 1. pozycji w rankingu DJ Mag Top 100 DJs 2013.

sunrise

6. Martin Garrix, 2015 (37 mln)

Po raz drugi (ale nie ostatni) w TOP 10 najpopularniejszych wideo setów na YouTube znalazł się Martin Garrix. Tym razem set z 2015 roku, podczas którego gości nie brakowało. U boku Martijna pojawili się ze bowiem Usher oraz Matisse & Sadko, którzy zaprezentowali swoje collaby z Holendrem. Set, podobnie jak ten z 2016 roku, w całości był złożony z utworów, przy których palce maczał Garrix.

5. Martin Garrix, 2014 (38 mln)

Wielki debiut Martina Garrixa na Ultra miał miejsce w 2014 roku. Wówczas jeszcze siedemnastolatek szturmem podbijał scenę muzyki elektronicznej na fali wydanego w poprzednim roku “Animals” Ten sukces doprowadził go do Miami, gdzie został najmłodszym artystą występującym na UMF. Set złożony jest z utworów, które były mocno promowane w złotej erze EDM’u. Warte odnotowania jest również zaproszenie na scenę duetu Dimitri Vegas & Like Mike, któremu – delikatnie mówiąc – z Ultra nie jest po drodze.

4. David Guetta, 2015 (48 mln)

Tuż za podium z wynikiem ponad 48 milionów wyświetleń znalazł się David Guetta. Jego występ z 2015 roku był istną mieszanką wybuchową bigroomowych brzmień, których popularność dopiero miała spaść. Do Francuza na scenie na chwilę dołączyli Martin Garrix i Afrojack. Oczywiście nie zabrakło ówczesnych hitów Guetty, takich jak “Bad” czy “Dangerous”. Na koniec Francuz zagrał legendarny remix Alesso do utworu “Titanium”.

kalendarz

kalendarz

3. 3 Are Legends, 2015 (58 mln)

Kto by mógł się spodziewać, że niespełna 13-minutowy set może być wyświetlony ponad 58 milionów razy. Ten sukces osiągnęli 3 Are Legends, w skład którego wchodzi duet Dimitri Vegas & Like Mike oraz Steve Aoki. To ten drugi część swojego godzinnego seta oddał na część tego projektu. W innym przypadku raczej nie moglibyśmy liczyć na występ braci Thivaios na Ultra. Krótki, ale wartościowy set uplasował trio na trzeciej pozycji najpopularniejszych wideo setów z UMF.

2. Skrillex, 2015 (84 mln)

Bez wątpienia to jeden najlepszych setów w historii Ultra w Miami. To, co działo się na scenie podczas występu Skrillex w 2015 roku, przeszło chyba najśmielsze oczekiwania. Pierwsze 40 minut to solowy występ Amerykanina. Na ostatnie 20 minut na scenie znalazł się również Diplo i panowie zagrali wspólnie jako Jack Ü. Gościnnie pojawili się również Kiesza oraz Justin Bieber, którzy śpiewali do swoich wspólnych utworów z duetem. Jeśli ktoś tego seta dotychczas nie widział, to musi nadrobić zaległości!

sunrise

1. David Guetta, 2014 (148 mln)

Dla niektórych może być to szokujące, ale liczby mówią same za siebie. Miano najpopularniejszego wideo seta z Ultra Music Festival zgarnia David Guetta. To jego występ z 2014 roku obejrzało ponad 148 milionów razy, co zostawia konkurencję daleko z tyłu. Francuz w swoim repertuarze grał to, co było wtedy modne, czyli bigroom oraz electro-house. Mieszanka tych utworów jak widać porwała nie tylko zgromadzonych w Bayfront Park, ale i również oglądających na YouTube.

kalendarz

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?