Duże eventy wstają z kolan! W ubiegły weekend na EXIT Festival bawiło się blisko 200 tysięcy ludzi

Ubiegły weekend był w Serbii bardzo gorący, nie tylko z powodu upałów. Podczas EXIT Festival bawiło się niemal 200 tysięcy osób!

emuze.me

Wszyscy wiemy, jak ciężki dla branży eventowej był ostatni rok z niemałym hakiem. Wielomilionowe straty, upadające firmy, zwalniani pracownicy… Tak naprawdę tylko ludzie związani stricte ze środowiskiem wiedzą, jak trudno było utrzymać się na powierzchni.

Na szczęście wydaje się, że ten okres jest już za nami i możemy przekazywać Wam coraz to lepsze informacje. Przed nami The Other Side Of The Sun (czyli swoisty mini-Sunrise), Heartbeat Festival, czy Fest Festival – a chodzą plotki, że to nie koniec dużych imprez.

Póki co cieszymy się z małych rzeczy – ale to, co miało miejsce w Serbii ,przejdzie prawdopodobnie w jakiś sposób do historii.

180 tysięcy ludzi na Exit Festival!

W dniach 8 – 11 lipca w serbskim Nowym Sadzie miał miejsce EXIT Festival, jedna z największych imprez elektronicznych w tym kraju. Ilość osób, jaka odwiedziła ten event robi ogromne wrażenie, szczególnie z uwagi na panujące obostrzenia i wciąż aktywnego koronawirusa. Organizatorzy musieli przyjąć gości z aż 70 krajów, co jeszcze bardziej komplikuje wszystkie kwestie organizacyjne.

Na jubileuszowej 20 edycji zagrali między innymi: David Guetta, Solomun, Charlotte de Witte, czy Amelie Lens.

Zgodnie z protokołem „Safe Events Serbia”, aby wziąć udział w imprezie uczestnicy byli zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu PCR lub dowodu szczepienia. Wczesne statystyki wskazały na kilkanaście pozytywnych przypadków z około 14 000 testów przeprowadzonych w strefie testów przed wejściem festiwalu.

Dyrektor generalny festiwalu Dusan Kovacevic jest bardzo dumny z tego, że wszystko przebiegło pomyślnie i tak komentuje całe wydarzenie:

Wiedziałem, że tegoroczna impreza to coś więcej niż tylko festiwal, to ruch ludzi gotowych zrobić wszystko, aby utrzymać więzi międzyludzkie na czele naszej egzystencji. Festiwale są na ogół tworzone w celu promowania wartości, dla których warto żyć i jesteśmy zdeterminowani, aby udowodnić, że festiwale można bezpiecznie organizować nawet podczas pandemii. Dlatego niestrudzenie pracowaliśmy nad stworzeniem modelu najlepszych praktyk, jak to zrobić.

Dusan Kovacevic

Miejmy nadzieję, że tak piękne wydarzenie będzie inspiracją dla kolegów po fachu z innych krajów. Obyśmy mogli jak najszybciej doświadczyć tak dużych eventów na własnej skórze!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?