kontakt

Kiedy cały świat pogrążony jest w pandemii, a obecnie wprowadzane szczepionki dają jedynie cień szans na rychły powrót do starej normalności – w Australii i Nowej Zelandii wszystko ma się w miarę dobrze. Dosłownie kilka dni temu odbył się tam sporych rozmiarów outdoorowy festiwal Hidden Valley 2020.

Event odbywa się rokrocznie w miejscowości Matakana w Nowej Zelandii. Tegoroczny lineup zasiliły gwiazdy muzyki elektronicznej i nie tylko, między innymi Alison Wonderland, Dimension, Sub Focus czy MONTELL2099. W poprzednich latach pojawili się tam również FISHER, Netsky czy Chris Lake.

https://youtu.be/aH3qTqojZx4

Jak donosi New Zealand Herald, 27 grudnia 2020 na terenie imprezy doszło do tragedii. Zmarł Tuitu’u Junior Vaiangina – nowozelandzki żołnierz. Śmierć spowodowana została wystąpieniem zatrzymanie akcji serca. Jak się okazało, dwudziestodziewięciolatek miał już wcześniej chorobę serca. Organizatorzy festiwalu opublikowali na swoich kanałach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie:

Jako festiwal muzyczny szczycący się bezpieczeństwem i gwarancją dobrej zabawy, jesteśmy zdruzgotani tym tragicznym zdarzeniem…

Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej, Tuitu nie udało się uratować…

Składamy kondolencje, jesteśmy myślami z rodziną zmarłego.

Organizatorzy Hidden Valley Festival

Informacja o śmierci pojawiła się również na facebook’u nowozelandzkiej armii.

Ci, którzy z nim służyli, opisywali Tui jako człowieka, który stawia dobro swoich kolegów ponad swoje – był gotów poświęcić własne wygody, jeśli miałoby oznaczać to sukces drużyny.

Tui nie miał możliwości służyć za granicą, ale był zaangażowany w nasze wysiłki w walce z COVID-19 – i miał objąć rolę dowódcy plutonu w grupie bezpieczeństwa Auckland w 2021 roku.

Nigdy nie jest łatwo, gdy tracimy młodego żołnierza z taką pasją do służby w naszej armii. Jest to szczególnie smutne z racji tego, że mamy okres wakacyjny, kiedy był on z przyjaciółmi, ciesząc się przerwą. Myśli moje i reszty armii są z jego rodziną i kolegami.

generał John Boswell

kontakt