kontakt

Festiwale to miejsca, gdzie ludzie o podobnych muzycznych zajawkach spotykają się, aby dobrze się bawić i celebrować życie. Nie zawsze jednak wszystko wychodzi w stu procentach bezpiecznie. Ostatnio wspominaliśmy chociażby o tragedii, która miała miejsce podczas eventu Astroworld. Teraz z kolei głośno zrobiło się o kolejnym wydarzeniu – i to bynajmniej nie z pozytywnych przyczyn.

Imagine Music Festival to amerykański festiwal muzyczny, którego lineup’y zawierają nazwiska dobrze znane fanom EDM. W tym roku wystąpili tam chociażby Illenium, Kaskade, czy 3LAU. Niestety, edycja mająca miejsce w 2019 roku nie dla każdego skończyła się dobrze.

Tragiczny koniec zabawy dla 24-latka

Kilka dni temu przysięgłych hrabstwa Henry w Stanach Zjednoczonych wydała akt oskarżenia wobec pięciu policjantów, który mieliby dopuścić się zabójstwa wówczas 24-letniego Fernando Rodrigueza, który wracał ze wspomnianej imprezy.

Według aktu, młody mężczyzna zmarł w wyniku uduszenia. Nagranie z kamery pokazuje ofiarę idącą ulicą całkowicie nago. Policjanci mieli wówczas obalić go na ziemię, skuć kajdankami oraz wywierać nacisk na jego ciało. Biuro prokuratora okręgowego w komunikacie prasowym podało, że 24-letni mieszkaniec okolic Atlanty wracał wówczas z Imagine Music Festival, który miał miejsce na torze żużlowym w Atlancie. Rodriguez miał być też wielokrotnie traktowany paralizatorami.

Zadośćuczynienie dla rodziny

Page Pate, prawnik rodziny Rodrigueza, uznał zachowanie policji za wyraźne naruszenie praw obywatelskich, a nagranie przedstawiające całą sytuację określił jako “oburzające”. Podał także, że miasto bez żadnego komentarza wypłaciło rodzinie ofiary 3 mln $, gdy tylko zobaczyli skargę. Do sprawy nie chcą odnosić się prawnicy oskarżonych.

Według Pate’a, rodzina jest bardzo zadowolona z rozwoju sprawy, gdyż jest to dobry początek, by sprawiedliwości stała się zadość.

Fernando Rodriguez

kontakt