6-godzinny set i kilkunastu gości – takie plany ma DJ Kris na tegoroczne The History Of Sunrise

W tym roku The History Of Sunrise ma być wypełnione retro w 100 procentach. DJ Kris zagra aż 6-godzinnego seta z kilkunastoma gośćmi.

sunrise

Tak zwana “stara gwardia” miała swoje powody do narzekania po ubiegłorocznym The History Of Sunrise. Wielu oczekiwało – bazując zresztą na zapowiedziach organizatorów Sunrise Festival 2022 – samych klasyków podczas niedzielnej imprezy na White Stage, tymczasem zawartość retro brzmień była niezadowalająca. Abstrahując od tego, czy naszym zdaniem oderwanie się od utworów, które grane były 2 dekady temu było słuszne czy nie – ludzie właśnie po te “odgrzewane kotlety” tam przyszli. I na to wygląda, że w tym roku to zapotrzebowanie zostanie zaspokojone, i to z nawiązką.

Już pod koniec ubiegłego roku ogłoszono, że podczas ostatniego dnia Sunrise Festival 2023 jedna ze scen będzie poświęcona muzyce trance i house z samych początków istnienia tego wydarzenia. Teraz – bardzo wcześnie, patrząc na ilość dotychczas ogłoszonych nazwisk – poznaliśmy szczegóły.

kalendarz

The History Of Sunrise – szczegóły

To, co może być zaskoczeniem, to fakt, że tegoroczne The History Of Sunrise odbędzie się na Black Stage. Wybór takiej a nie innej sceny na imprezę w klimatach retro może przynieść niemałe zmiany względem ubiegłego roku, jeśli chodzi o rozkład gatunkowy. Gwoli przypomnienia – w ubiegłym roku w tamtym miejscu przez wszystkie trzy dni festiwalu grało głównie techno. Kolejne ogłoszenia artystów powinny rozjaśnić nam obraz tego, jak “festiwal wschodzącego słońca” będzie wyglądać pod tym względem w tym roku.

kalendarz

Najistotniejsza jest jednak w tym wszystkim warstwa muzyczna – a za tą będą odpowiedzialni DJ Kris i kilkunastu jego gości. Włodarz Sunrise Festival zagra aż sześciogodzinnego seta, wypełnionego po brzegi klasykami imprezy. Towarzyszyć mu będą postaci, które przyłożyły rękę do rozwoju Sunrise’owego brandu. Oprócz tego za deckami zameldują się zagraniczne postaci, które za sprawą występów w kołobrzeskim amfiteatrze zyskały wśród “starej gwardii” miano kultowych. Lista gości DJa Krisa prezentuje się następująco:

4 Strings
Cez Are Kane
CJ Stone
DJ Rachela
DJ W
Johan Gielen
Marc van Linden
Matush
Matys
Miqro
neeVald
Peran van Dijk
Toxic Noiz

sunrise

Nostalgicznie ma być nie tylko na głośnikach. Specjalnie pod tą noc przygotowane zostaną bowiem wizualizacje, zawierające filmy i zdjęcia z pierwszych edycji Sunrise Festival. Dodatkowo każdy z gości Krisa zostanie uhonorowany specjalną nagrodą za wkład w rozwój festiwalu. Zanosi się więc na solidną podróż w czasie, której – na to wygląda – nadal oczekują fani.

Tak wyglądają poprzednie ogłoszenia

Wcześniej lineup Sunrise Festival 2023 poszerzył się o następujące postaci:

  • Paul Kalkbrenner (21 lipca, piątek, Red Stage)
  • Korolova (22 lipca, sobota, Red Stage)
  • KSHMR (22 lipca, sobota, Red Stage)
  • Malaa (22 lipca, sobota, Red Stage)
  • Claptone (23 lipca, niedziela, Red Stage)

Natomiast na przestrzeni lutego i marca ogłoszeni zostali Vintage Culture oraz takeover wytwórni Future Sound Of Egypt z duetem Aly & Fila na czele. Kolejnych nazwisk możemy spodziewać się w następnych dniach.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?