Kultowe In Search Of Sunrise już po raz 20. Aż cztery polskie kawałki w jubileuszowej kompilacji!

Jubileuszowa odsłona kultowej serii kompilacji „In Search Of Sunrise” to aż 6 miksów oraz potęga klasyków i (także polskich) premier!

nastia

Historię „In Search Of Sunrise” zapoczątkował w 1999 roku, za swoich trance’owych czasów, DJ Tiësto. W ciągu dziewięciu lat Holender wydał 7 kompilacji z tej serii i to właśnie one nadały marce status legendy, popularyzując takie hity jak: „Southern Sun” Paula Oakenfolda (w remiksie Tijsa), „Walhalla” Gouryelli czy „Touch Me” Rui Da Silvy. Słowem – stamtąd wywodzą się klasyki gatunku.

W latach 2010-2015 schedę po swoim bardziej popularnym rodaku przejął Richard Durand. Jego selekcje nie cieszyły się już taką popularnością, jak jego poprzednika, choć wciąż mogły cieszyć ucho ciekawymi nowościami ze świata progressive trance i house. Trzy ostatnie edycje wprowadziły zaś dodatkowe miksy od gościnnie zapraszanych artystów (kolejno: Myon & Shane 54, Lange i BT). Ciekawym smaczkiem jest natomiast fakt, że ostatnia edycja Duranda zakończyła się nie na liczbie 13, lecz… 13,5 (aby uniknąć przesądu o pechowej trzynastce).

nastia

Od 2018 roku i czternastej edycji „In Search Of Sunrise”, Black Hole trzymało się sprawdzonej formuły: jeden miks wykonywał Markus Schulz, zaś pozostałe dwa inni zaproszeni twórcy. A wśród nich byli między innymi Andy Moor, Giuseppe Ottaviani, Kryder czy Ilan Bluestone). Przy okazji tegorocznej, dwudziestej odsłony (jednocześnie świętującej 25-lecie całego przedsięwzięcia) postawiono na jeszcze większą pompę – aż 6 ekskluzywnych miksów.

nastia

Ich autorzy byli ogłaszani co tydzień i są to (kolejno): Solarstone, Johan Gielen pres. Airscape, Super8 & Tab, York, ZOYA oraz obecny rezydent projektu – Markus Schulz. Black Hole zdecydowało się na wydanie cyfrowe, a także fizyczne: w formie CD (6 płyt) oraz winyla (3 płyty zawierające po 2 utwory z każdego z miksów).

Silna polska reprezentacja

Jak wygląda polska reprezentacja twórców na tegorocznym ISOS-ie? Może wydawać się skromna, bo składa się z 4 aliasów, ale w rzeczywistości jest naprawdę silna, zwłaszcza w premiery i mnóstwo muzycznych emocji. Aquarius, Mario De Caine, Milkwish oraz duet ALAT powiedzieli nam co nieco o swoich pracach, które wykonali na „In Search Of Sunrise 20”.

Tandem ALAT – znany ostatnio głównie z wydań dla Coldharbour Black – dostał za zadanie zremiksowanie wielkiego hitu Benno De Goeija (1/2 Rank 1 i wieloletniego współproducenta Armina van Buurena) – „C-Sharp” spod aliasu The Quest.

To klasyk, który nadawał się do odświeżenia, ponieważ w dzisiejszych czasach brakuje takich brzmień, jakie wówczas zaserwował Benno. W naszym remiksie chcieliśmy zachować ducha tamtych lat, dlatego połączyliśmy klasyczne rytmy z nutą progresywnych, a może lepiej byłoby powiedzieć – melodyjnych brzmień, które siedzą w nas.

Remiks chłopaków odnajdziecie na miksie Markusa Schulza (pozycja 16.). Póki co, nie mamy oficjalnych informacji, czy i jak ich wizja zostanie wydana w formie singla. Niemniej panowie już zostali uhonorowani obecnością remiksu w tle teasera mixu włodarza Coldharbour.

Z innym ważnym utworem dla gatunku trance zmierzył się Jakub Król aka Aquarius. Młody Polak dwa lata temu zasłynął pierwszymi wydaniami u Solarstone’a, mając wówczas zaledwie 16 lat. Brytyjczyk przyjął teraz na swoją część kompilacji jego interpretację „Solarcoaster”.

Remiks „Solarcoaster” powstał w sposób spontaniczny. Zawsze byłem zafascynowany główną melodią tego trance’owego klasyka, więc pewnego dnia postanowiłem spróbować osadzić ją w swoim własnym stylu. Nie mając dostępu do oryginalnych sampli, w tym charakterystycznych dźwięków gitary, musiałem polegać wyłącznie na własnych brzmieniach.

Po kilku dniach intensywnej pracy uznałem, że mój pomysł może przypaść do gustu Richardowi, więc wysłałem mu demo. Bingo! Ku mojej radości uznał koncepcję za interesującą i udostępnił mi stemsy, które pozwoliły mi rozwinąć projekt. Po kilku próbach różnych aranżacji, powstała finalna wersja, którą dziś możecie usłyszeć na platformach streamingowych.

Ciekawostką jest fakt, że w momencie, gdy Jakub wysłał Richowi swoją pracę, nie zdawał sobie sprawy, że Brytyjczyk akurat pracował nad miksem do kompilacji „In Search of Sunrise 20”.

nastia

nastia

Okazało się, że brakuje mu jednego utworu, który idealnie wpasowałby się w jego miks. Nowa wersja „Solarcoaster” stała się idealnym dopełnieniem; zarówno pod względem tempa, jak i tonacji. Jak powiedział sam Rich: mój remiks wypełnił lukę w jego selekcji, tworząc spójną całość.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla Aquariusa. Jego interpretację na singlu zdecydował się wypuścić obecny właściciel praw do pierwowzoru, czyli Armada. Co więcej, w dniu premiery tego wydania (20 września) remiks zdecydowali się wesprzeć Above & Beyond na falach swojej cotygodniowej audycji „Group Therapy”.

Nasi dali radę

Również u Solarstone’a pojawi się nowość Mario De Caina. Mariusz debiutuje swoją „Patagonią” zarówno w serii „In Search Of Sunrise”, jak i w samym Pure Trance.

Cała historia mojego utworu, jak i znajomości z Solarstone’m jest dość zawiła. Zacznę od tego, że główna melodia „Patagonii” narodziła się już z 15 lat temu, lecz ten temat był przeze mnie odciągany naprawdę długo, aż do bieżącego roku. Przez cały ten czas, ów motyw wbił się do mojego umysłu niczym drzazga, dlatego w końcu musiałem się za niego zabrać. Utwór w całości powstał na początku bieżącego roku.

Jednak moja historia się na tym nie kończy. Prawda jest taka, że Solarstone był zainteresowany współpracą ze mną już w 2021 roku, kiedy usłyszał moje „Gravity” (numer wydany w Alter Ego Records – przyp.red.). W ciągu ostatnich kilku lat mogłem mieć już ze trzy single w Pure Trance, lecz nigdy nie dochodziły one do skutku z dość błahych powodów: a to Rich nie odsłuchał materiału na czas, a to miał zbyt napięte harmonogramy.



Na szczęście przy okazji „Patagonii” Richard Mowatt dał szansę Mariuszowi i możemy jego produkcję wysłuchać zarówno na kompilacji, jak i na EP-ce „Sunrise vol. 1”, wydanej przez Pure Trance, a już wkrótce, jak zapowiada jej autor, ma też ukazać się jako singiel.

Ostatnim polskim bohaterem na „In Search Of Sunrise 20” jest zaproszony do miksu Markusa Schulza Milkwish. Marcin po raz kolejny udowadnia, że wielkich sukcesów nigdy dość. Współtwórca tegorocznego hymnu Sunrise Festival ma na swoim koncie masę sukcesywnych wydań, od Colorize, po Anjunabeats, Armada Music, VANDIT, na FSOE UV kończąc. Aż trudno uwierzyć, że to jego pierwszy raz na ISOS-ie. Ale za to w jakim stylu!

Przyznam, że wciąż w to nie wierzę… Kiedy dostałem zapytanie o ten remiks, myślałem, że spadnę z krzesła…To był dla mnie wielki zaszczyt pracować nad swoją interpretacją utworu stworzonego przez legendy, jakimi są Giuseppe Ottaviani oraz Ferry Corsten.
Dodatkowo jest to spełnienie kolejnego małego marzenia, jakim było pojawienie się na „In Search Of Sunrise”!

Mam nadzieję, ze moja wersja dobrze wkomponowała się w zamysł wydawnictwa, które jest regularnie prezentowane od 25 lat! Z tego miejsca chciałbym rownież podziękować za szybką i świetną współpracę ze studiem masteringowym Pete Berg Music!

Relaksująca interpretacja Marcina pojawiła się też na samplerze, który obecnie jest dostępny ekskluzywnie w sklepie Beatport.

Jesteśmy zdania, że możemy być bardzo dumni z kolejnych dokonań naszych producentów. A teraz krótko: do streamów i sklepów – marsz!

nastia

nastia

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?