Above & Beyond i przyjaciele szykują wiele nowości! Sprawdzamy sety z ABGT500

Za nami celebracja 500. odcinka Group Therapy. Above & Beyond w swoich setach zaprezentowali niemało nowości.

festivaland

Coroczne jubileuszowe epizody audycji Group Therapy to dla fanów Above & Beyond nie tylko okazja do świętowania, ale także poznawania nowej muzyki od ich idoli oraz wytwórni Anjunabeats i Anjunadeep. Brytyjsko-fińskie trio nie zawiodło też przy okazji celebracji 500. edycji, która przez dwa dni uczyniła z Los Angeles stolicę trance i house.

Masa nowości

Obok Above & Beyond, w stolicy Kalifornii 15 października pojawili się między innymi Arty pod aliasem ALPHA 9 i Mat Zo, którzy zagrali w swoich setach utwory z ich nadchodzących, przyszłorocznych albumów. Oprócz tego za deckami stanęli Grum i Andrew Bayer. Dzień później odbył się także Anjunadeep Open Air z Marshem (którego nowy krążek ukaże się w lutym) i Simonem Doty‘m w secie B2B, Josephem Rayem, Durante i HANĄ, a także P.O.S.’em w line-upie. Tak, P.O.S.’em. Najważniejszymi kąskami tego weekendu były jednak sety Above & Beyond.

festivaland

Sety trio na imprezach Group Therapy to przede wszystkim spora dawka premier artystów Anjunabeats, często podsyłanych na godziny przed pierwszym zagraniem przez Tony’ego, Jono i Paavo. Warm-up Above & Beyond otworzyło co prawda “Lone Machine” z lipcowego albumu Yotto (“Erased Dreams”) dla Reflections (otwartego w tym roku chilloutowego sub-labela Anjunabeats), jednak lwia część występu to produkcje, których wydań doczekamy się na koniec bieżącego i na początku przyszłego roku.

nastia

Naszą uwagę zwróciło między innymi “Rays” Estivy, holenderskiego producenta od lat związanego z marką Enhanced Music, który niedawno założył swój label Potentially Dreaming. Jak widać, po debiucie w 2021 roku z “Sky EP”, Steven powróci niebawem do Anjuny z nowym materiałem.

Lubię wracać tam, gdzie byłem…

Jak dobrze wiemy, najbardziej podobają nam się melodie, które już raz słyszeliśmy. Panowie z Above & Beyond skorzystali z magii reminiscencji, prezentując kilka dobrze znanych nam utworów w nowych wersjach. Między innymi “Surge” – singiel z 2017 roku – zyskał interpretację PROFF’a i Igora Garanina; a “Peace Of Mind” z Zoë Johnston zaprezentowano w nowym Deep Mix od samych autorów oryginału.

Bardzo dużo miejsca w obu setach poświęcono dwóm pobocznym projektom członków brytyjsko-fińskiego trio. Usłyszeliśmy dużo remiksów produkcji z tegorocznego albumu JODA, stworzonego przez Jono Granta we współpracy z Darrenem Tate’m (znanym też z DT8 Project). Usłyszeliśmy także ‘deepową’ interpretację “Closer” od samego Granta oraz “No One Walks Away” w wersji wspomnianego wcześniej PROFF’a. Z kolei w secie na Banc Of California Stadium panowie zagrali m.in. własny Club Mix do “We Find Ourselves”, a także remiks Myona do “Breaking Down Walls“.

Wiele wskazuje na to, że 2023 będzie rokiem długo oczekiwanej reaktywacji projektu P.O.S., prowadzonego przez Paavo. W warm-upie usłyszeliśmy jego remiks do “Ogou” (Pran Ka Mwen)” Lakou Mizik i Josepha Ray’a, natomiast na stadionowym występie do naszych uszu dotarły dwa autorskie kawałki Fina: “Thunder & Sunshine” (znane już z kompilacji “Anjunabeats Volume 16”) i “Let You Go”, a także jego potężna kolaboracja z duetem anamē (projekt Marcusa Schossowa i Thomasa Sagstada) oraz Ercolą. Czy Paavo, podobnie jak Jono, uraczy nas studyjnym albumem? Przekonamy się pewnie niebawem.

Fani mają na co czekać

Set Above & Beyond ze stadionu Banc Of California także przyniósł nam zaskakująco dużo nowego materiału od całego trio. Doliczyliśmy się aż 8 (!) premierowych kompozycji, w tym współprac z dobrze znanymi wokalistami: Richardem Bedfordem (“Heart Of Stone”) i Zoë Johnston (“Crazy Love”). Oprócz “500” (którego tytuł nawiązuje do okrągłego jubileuszu), pozostałe instrumentale Above & Beyond podpisane są w oficjalnej trackliście jako ID. Nie wiadomo jednak czy oznacza to, że ich album jest przed nami na horyzoncie. Trio w ostatnim czasie bardziej stawia na single (a swój ostatni klubowy, studyjny album – “Common Ground” – wydali w 2018 roku).

Poznaliśmy też mnóstwo nowych odświeżeń dobrze znanych nam produkcji. Sporym zaskoczeniem okazała się interpretacja “Satellite”, kawałka który w 2003 roku Above & Beyond stworzyło z Justine Suissą pod aliasem Oceanlab. 2022 Progressive Remix nawiązuje melodią do swojego poprzednika sprzed dwóch dekad. Osadzone jest jednak w nowych, wolniejszych, lecz nadal energicznych szatach. Inny kawałek Oceanlab – “Beautiful Together” – przearanżował Genix, Maor Levi otrzymał szansę zremiksowania tegorocznego singla “Chains”, natomiast Ilan Bluestone dał nowe życie “Northern Soul” (którego oryginał w 2018 roku był nominowany do nagrody Grammy).

Nie zabrakło również świeżynek od innych artystów Anjunabeats. Na szczególną uwagę zasługuje ID duetu Kasablanca, współpraca Olivera Smitha z SØNIN’em, a także nowy kawałek Jasona Rossa. Z nowości cieszyć mogli się też fani Crampa, Sunny’ego Laxa oraz duetu Harry Diamond & K-MRK. Warto też odnotować obecność remiksu anamē do klasyku Lostep – “Burma”. Bardzo możliwe, że – podobnie jak w przypadku interpretacji “Tears Of The Moon” Conjure One i Sinéad O’Connor – ten remiks także zostanie wydany przez Anjunabeats.

Najbliższe miesiące będą mocne

Anjunabeats i Anjunadeep nie zwalniają tempa. Obie wytwórnie wydają średnio 2-3 wydania na tydzień. Najbliższe miesiące zwiastują kolejne ekscytujące single i albumy (z których szczególnie czekamy na już potwierdzone od ALPHA9 i Mata Zo, licząc po cichu na krążki od anamē, Kasablanci czy P.O.S.’a). Fani progressive trance, deep house, breaks i innych pokrewnych gatunków na pewno nie zostaną zawiedzeni. Dobitnym potwierdzeniem tych słów są oczywiscie Group Therapy 500 i Anjunadeep Open Air w Los Angeles.

Liczymy też na to, że ogrom nowych kawałków od Above & Beyond, zamieni się w końcu na pierwszy od pięciu lat studyjny album grupy. No i nie obrazimy się, jeśli panowie odwiedzą Polskę w przyszłym roku… chociaż raz.



festivaland

nastia

festivaland

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?