kontakt

Trio Above & Beyond od ponad dwóch dekad porusza świat trance i house dzięki labelom Anjunabeats oraz Anjunadeep. Na 16 maja brytyjsko-fiński projekt zapowiedział powstanie swojej trzeciej wytwórni. Co usłyszymy w Reflections?


Do tezy, że Above & Beyond jest fenomenem na scenie muzyki elektronicznej, nie trzeba długo przekonywać. Tony McGuinness, Jono Grant i Paavo Siljamäki od 2000 roku zachwycają muzyczny świat na wielu płaszczyznach. W swojej karierze wydali m.in.: oficjalne remiksy dla Madonny, Britney Spears, Moby’ego i grupy Faithless; ich radiowe audycje “Trance Around The World”, a następnie “Group Therapy” zyskały masę wiernych fanów; ich występy to wyjątkowe muzyczne wydarzenia (co na pewno potwierdzą uczestnicy niedawnego Anjunabeats Europe w Gliwicach). Panowie byli także dwukrotnie nominowani do nagród Grammy (za single “We’re All We Need” i “Northern Soul”).

Wielkimi dokonaniami Above & Beyond są również dwie wytwórnie: Anjunabeats (działająca od 2000 roku, skupiająca się głównie na brzmieniach trance, obecnie z przewagą progressive), a także Anjunadeep (założona wspólnie z bratem Jono Granta, Jamesem, będąca domem dla takich stylów jak: deep house, melodic techno czy breakbeat). Obecnie, wspomniane labele prezentują po 2-3 mniejsze lub większe wydawnictwa tygodniowo; większość studyjnych albumów Anjunabeats i Anjunadeep jest – oprócz dystrybucji cyfrowej – tłoczona na płytach CD oraz winylach.

Nowa droga

Początkiem maja, na swoich mediach społecznościowych, Above & Beyond zapowiedzieli start swojej nowej wytwórni o nazwie Reflections. Ci, którzy na bieżąco obserwują wydania Anjunadeep, mogą kojarzyć zeszłoroczną serię “Anjunadeep pres. Reflections”, która składała się z trzech EP-ek z ambientowymi i chilloutowymi produkcjami (lub wersjami starszych singli) od m.in. Jamesa Granta i Jody’ego Wisternoffa, Martina Rotha, Yotto czy Lane 8’a. Nowy label ma być naturalną kontynuacją wspomnianych wydawnictw.

Co o swoim nowym projekcie mówią sami zainteresowani?

Nasze dwie wytwórnie, Anjunabeats i Anjunadeep, zrodziły się na parkiecie. Od ponad 20 lat zabierają nas, naszą muzykę i naszych artystów na sceny na całym świecie. Trzeci label Anjuny to nasza nowa downtempowa i ambientowa marka pod nazwą Reflections i cieszymy się, że możemy się nią z Wami podzielić.

Reflections narodziła się z wszystkich chwil pomiędzy występami – porankami po, osobno spędzanymi nocami, podróżami, które odbywamy razem przez cały czas. Naszymi momentami Refleksji.

Above & Beyond

Katalog Reflections otwiera EPka od Above & Beyond z utworami “Morning In Deira” i “Time Heals”. Pierwszy z wyżej wymienionych otwierał set trio dla Cercle w wenezuelskim Guatapé. Premiera obydwóch utworów już w nadchodzący poniedziałek, 16 maja.

Tuż przed startem Reflections, na YouTube ruszyło Reflections Radio, które przez całą dobę puszcza chilloutową i ambientową muzykę, póki co z katalogów Anjunabeats oraz Anjunadeep.

Warto obserwować stronę reflectionslabel.com, a także profil Reflections – Labelna Facebooku, aby pozostać na bieżąco z najspokojniejszą stroną działalności Above & Beyond.

kontakt