Spotify Top 100

Każdy, kto choć trochę zagłębił się w świat muzyki elektronicznej, słyszał zapewne o Amsterdam Dance Event. Podczas pięciodniowego wydarzenia odbywa się wiele konferencji i eventów powiązanych z taneczną muzyką elektroniczną. Spotykają się tam fani, DJe, ludzie mediów, managerowie i wiele osób, składających się na całą EDMową kulturę. Przyjeżdżają oni z całego świata, co w obecnej sytuacji może rodzić zagrożenie epidemiologiczne. Do ADE pozostał niecały kwartał, ale z powodów pandemicznych ostateczna forma wciąż nie jest znana.

ADE również w sieci

Organizatorzy w specjalnym oświadczeniu poinformowali, że w tym roku wydarzenie odbędzie się również w wirtualnym świecie. Ma być to ukłonem w stronę obywateli krajów, którzy do Amsterdamu z wiadomych względów przyjechać nie mogą. Zapowiedź online’owej edycji nie oznacza jeszcze całkowitej rezygnacji z “fizycznej” formy wydarzenia. Wszystko zależy od holenderskiego rządu i obostrzeń, jakie ewentualnie mogą powrócić z powodu rozpoczynającej się drugiej fali zachorowań.

Ponieważ podróż do Amsterdamu jest ograniczona dla większości międzynarodowej publiczności, nasz program konferencji na 2020 odbędzie się w internecie. Jak zawsze, połączymy panele, masterclasses i Q&A z rozbudowaną platformą sieciową, która umożliwia delegatom ADE łączenie się i spotkania, zarówno wirtualnie, jak i w prawdziwym życiu.

Ponieważ interpretacje i konsekwencje środków zaradczych zastosowanych przez holenderski rząd są nadal niejasne w przypadku wydarzenia obejmującego całe miasto, takiego jak ADE, dokładny kształt festiwalu jest obecnie niepewny. Oczywiście, normalna wielkość i zakres eventu sprawiają, że zapewnienie wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa jest poważnym wyzwaniem, dlatego nieustannie monitorujemy sytuację w ścisłej współpracy z rządem.

Amsterdam Dance Event

Czas pokaże

Tegoroczna edycja ADE na pewno będzie różniła się od poprzednich. Epidemia koronowirusa odcisnęła swoje piętno na branży muzycznej i eventowej. Wiele imprez zostało odwołanych, a część firm jest na skraju bankructwa. Również dla uczestników (o ile dojdzie do fizycznego spotkania w Amsterdamie) będzie wiele ograniczeń. Większość konferencji czy wydarzeń będzie mogło odbyć się z okrojoną liczbą publiczności. Mało prawdopodobne są także imprezy klubowe czy halowe – takie jak Amsterdam Music Festival. To rodzi również pytania odnośnie ogłoszenia wyników rankingu DJ Mag Top 100 DJs. W tym wypadku raczej powinniśmy się nastawiać wyłącznie na galę online. O tym, jak będzie wyglądać tegoroczna edycja Amsterdam Dance Event, przekonamy się w najbliższym czasie.

Spotify Top 100