Tune Of The Year

Kiedy mówimy o supportowaniu polskich artystów przez zagraniczne postaci sceny elektronicznej, zazwyczaj chodzi o klimaty bardziej mainstreamowe. Jednak nie samym house music czy bardziej festiwalowymi klimatami człowiek żyje. Mamy bowiem kilku ciekawych artystów na scenie trapowej, którzy także radzą sobie dobrze.

Tego pana możecie kojarzyć chociażby z kompilacji CZELUŚĆ – o najnowszej odsłonie mogliście nawet przeczytać na naszych łamach. Mateusz Piasecki aka ÆSTRAL entuzjastom witch houseowych klimatów jest już znany od dłuższego czasu. Zanosi się jednak na to, że jego stylówka może wkrótce stać się bardziej rozpoznawalna także wśród fanów szerzej rozumianego trapu. Spory wpływ na to z pewnością może mieć fakt, iż polskiego twórcę w ostatnim czasie zauważyły duże zagraniczne marki i aliasy. Jakiś czas temu jego muzyka pojawiła się chociażby w jednej z playlist Ultra Music Festival na Spotify.

Teraz przyszedł czas na naprawdę potężny support – polski talent został dostrzeżony przez Henrego Alfreda Steinwaya aka RL Grime. Amerykanin ma na swoim koncie dziesiątki milionów odsłuchów na portalach streamingowych oraz dwa albumy, z czego ten pierwszy – “Voiduważany jest w kręgach muzyki basowej za płytę niemal kultową.

W trakcie ostatniego streama Sable Valley RL Grime niespodziewanie zagrał utwór ÆSTRALa. Mowa tutaj o utworze “Half Light“, który – co ciekawe – ma już dwa lata. Mateusz skomentował ten support w następujący sposób:

Sam fakt tego jest super, cieszę się że coraz więcej osób korzysta z mojej muzyki i wrzuca ją w sety, playlisty jak ostatnio UMF i Boombox Cartel.

– ÆSTRAL

Niezwykle cieszą nas sukcesy naszych rodaków – szczególnie, jeśli dzięki temu możemy pokazać Wam szersze spektrum muzyki elektronicznej. Jeżeli nigdy nie mieliście styczności z twórczością ÆSTRALa, to zachęcamy gorąco do zapoznania się. Warto!

Tune Of The Year