Tajemniczy duet ALAT to… Polacy! Jacek i Szymon lądują w wytwórni i audycji Markusa Schulza

Projekt ALAT, znany z wydań dla Coldharbour Recordings, postanowił odkryć karty i okazało się, że… tworzy go dwóch polskich producentów.

2sher

W wytwórni Markusa Schulza zadebiutowali w sierpniu ubiegłego roku. Duet ALAT wydał tam trzy utwory: “CH1: The Birth Of Evil”, “CH2: Chaos Of Evil” oraz “Apollo 19”. Dodatkowo, w Entrancing Music zaprezentowali numer “Prologue” w dwóch wersjach: Original i Festival Mix.

Numery chłopaków doczekały się nie tylko wielokrotnych supportów Markusa Schulza (m.in. na zeszłorocznym Amsterdam Dance Event czy w setach “GDJB: Year In Review” czy “End Of Year Countdown” dla AH.FM), ale także egipskiego tandemu Aly & Fila czy MaRLo.

Kolejni Polacy u Markusa Schulza

Z okazji gościnnego występu dla audycji Schulza, tuż przed premierą singla, pt. “CH3: The Evolution Of Evil”, ALAT postanowili wyjawić swój największy sekret, czyli kto stoi za tym aliasem. I co najciekawsze dla nas, tworzą go… Polacy.

Pierwszym z nich jest Jacek Czeszak, znany wcześniej jako połowa składu Purple Stories, wydającego w przeszłości między innymi właśnie w Coldharbour Recordings (w latach 2013-2020). Jego partnerem jest Szymon Paszko, dotychczas kojarzony przede wszystkim z aliasu Muto’S i premier dla takich marek jak: Entrancing Music, Yeiskomp czy We Are Trance.

emuze.me

Produkcje Szymona były mi znane od dawna. Dostałem od niego propozycję remiksu, który swoją drogą wyszedł świetnie. I wtedy zrodził się pomysł na założenie kolektywu ALAT. Szymon ma potencjał, rozwija się i przede wszystkim odbiera na tych samych falach, co ja.


Jacek

Jacka znałem już od długiego czasu dzięki produkcjom Purple Stories. Ja dopiero, można powiedzieć, raczkowałem w produkcji EDM, wówczas bym nie przepuszczał, że połączymy kiedyś siły i stworzymy razem zgrany zespół.

Kiedyś zazdrościłem im (Purple Stories) tego, co osiągali w muzyce klubowej. I to mi dało motywację żeby działać, uczyć się produkcji. Nikt mi w tym nie pomagał, sam doszedłem do obecnego momentu.


Szymon

Skąd wyjątkowość ALAT?

Obu panów zapytaliśmy również o to, czym według nich wyróżnia się ALAT:

Pomysł na nasz duet pojawił się szybko. To projekt dwóch osób, które żyją muzyką i które wiedzą, co chcą osiągnąć. Od początku chcieliśmy, żeby ALAT miał w sobie klimat tajemnicy, mroku i technicznego grania – nasz projekt ma w sobie to wszystko.

Tym właśnie chcemy się wyróżniać – utwory, które wydajemy w Coldharbour Black w tzw. chapterach (rozdziałach – przyp. red.) to nasza historia, którą pragniemy nieść poprzez muzykę.


Jacek

Mamy coś czego nie mają inni – mamy tyle pomysłów, które od razu przelewamy w muzykę. I to jest to, na co czekałem przeszło 10 lat. Mogę śmiało powiedzieć innym: wierzcie w swoje marzenia.

Szymon

Chłopaki wspomnieli nam też o swojej najbliższej przyszłości:

ultra

W kolejce do wydania mamy bardzo ważny remiks dla Markusa Schulza, artysty światowej klasy, do utworu “Dancing In The Key Of Life”; mogliście go wysłuchać w naszym guestmiksie dla Global DJ Broadcast. Nasze kolejne, oryginalne świeżynki też będą wychodziły już niebawem.

Bardzo mocno wiążemy naszą twórczość z tym aliasem. Mamy nadzieję że ludzie pokochają naszą muzykę i że będziemy mogli dzielić się nią z naszymi fanami.

Jacek

Obiecujemy, że ALAT zrobi w muzyce klubowej wielki chaos!

Szymon

Liczymy na to, że Jacek i Szymon nie rzucają swoich słów na wiatr. Bardzo liczymy na ich nowości w nadchodzących miesiącach. Trzymamy kciuki za ALAT!

emuze.me

kalendarz

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?