Alesso wystąpi podczas ceremonii otwarcia finału Ligi Mistrzów 2023

Alesso, Anitta oraz Burna Boy wystąpią w tę sobotę podczas finału Ligi Mistrzów UEFA na Stadionie Olimpijskim Atatürk w Stambule.

kalendarz

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Nic więc dziwnego, że często wywołuje skrajnie indywidualne emocje. Finał Ligi Mistrzów UEFA jest bez cienia wątpliwości największym i najbardziej prestiżowym meczem dla kibica piłki kopanej w wydaniu klubowym. Już w tą sobotę (10 czerwca) na stadionie w Stambule zmierzą się Manchester City i Inter Mediolan. To jednak nie tylko dzień wyłonienia zwycięzcy tychże rozgrywek, ale również wielka okazja do zaprezentowania się różnych artystów na ceremonii otwarcia. Wszak spotkanie będzie transmitowane w ponad 200 krajach, a jego oglądalność szacuje się na 350 milionów widzów.

Elektronika znów obecna

W tym roku przed pierwszym gwizdkiem wystąpią Anitta, Burna Boy oraz ogłoszony jako gość specjalny Alesso. Według zapowiedzi Szwed – tak samo jak David Guetta podczas EURO 2016 – ma zagrać krótkiego seta, który z pewnością rozgrzeje publiczność na stadionie w Stambule, oraz tych przed telewizorami. Nie jest to pierwszy raz, gdy artysta wywodzący się z muzyki elektronicznej ma zaszczyt wystąpić na otwarciu finału Ligi Mistrzów. Dwa lata temu był to Marshmello. Wtedy jednak postawiono na stworzenie 6-minutowego, wcześniej nagranego klipu, wykorzystującego zaawansowaną technologię.

emuze.me

Piłka nożna i muzyka to moje dwie pasje od wczesnych dni mojego życia. To niesamowite, że mogę połączyć te dwie rzeczy w tak wielki moment. Trudno było utrzymać to ogłoszenie w tajemnicy przez ostatnie kilka miesięcy. Mam nadzieję, że wszyscy fani piłki nożnej i muzyki są gotowi na doświadczenie, jakiego nigdy wcześniej nie przeżyli!

Alesso dla Billboard

Będzie lepiej niż rok temu?

W ubiegłym roku w Paryżu przed meczem Liverpoolu z Realem Madryt swoje pięć minut miała Camila Cabello. Jej performance spotkał się jednak z negatywną reakcją. Wszystko to ze względu na działania UEFA, którzy działacze zdecydowali się kontynuować występ pomimo ogromnego chaosu na zewnątrz stadionu, w efekcie czego mecz opóźnił się o ponad 30 minut. W efekcie sfrustrowani kibice zaczęli śpiewać hymny grających drużyn piłkarskich oraz buczeć, skutecznie przeszkadzając wokalistce. Miejmy jedynie nadzieję, że tegoroczne otwarcie przebiegnie zgodnie z planem.

foto: Gerardo Mora / Getty Images

ultra

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?