Amerykańscy łyżwiarze figurowi zdobyli medal olimpijski, tańcząc do muzyki Daft Punk

Amerykańska para łyżwiarzy figurowych Madison Chock i Evan Bates oparła swój występ na utworach Daft Punk i zdobyła olimpijskie srebro.

PDC

W chińskim Pekinie właśnie odbywa się XIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które potrwają do 20 lutego. Nasz kraj jak dotychczas zdobył jeden, brązowy medal w skokach narciarskich za sprawą Dawida Kubackiego. My jednak skupimy się na łyżwiarstwie figurowym. To właśnie w tej dyscyplinie do zdobycia medalu “przyczynił się” duet Daft Punk.

Srebrny medal

Amerykańska para łyżwiarzy figurowych Madison Chock i Evan Bates zatańczyła do utworów z ostatniego albumu Francuzów – „Random Access Memories”. Ich taniec do fragmentów „Within”, „Contact” i „Touch” w konkursie drużynowym przyczynił się do wysokiego miejsca Amerykanów. Krótki taniec pary zgarnął 129.07 pkt, co jest życiowym rekordem Madison i Evan’a. Tak dobry wynik pary pomógł ostatecznie zdobyć srebrny medal dla USA. Złoto zdobyli Rosjanie, a brąz – Japończycy.

emuze.me

To jednak nie koniec wątków olimpijskich na naszej stronie. Wkrótce poinformujemy was o kolejnej ciekawej historii, która przydarzyła się na tegorocznych igrzyskach olimpijskich.

emuze.me

PDC

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?