annie mac

Duże zmiany w BBC Radio 1. Z kultowej rozgłośni odchodzą Annie Mac oraz Diplo

Kultową brytyjską rozgłośnię dla młodych czekają wkrótce zmiany. Z BBC Radio 1 odchodzą Annie Mac oraz Diplo, prowadzący klubowe audycje.

sunrise

W ciągu ostatniej dekady muzyka elektroniczna bardzo mocno straciła na znaczeniu wśród muzycznych dyrektorów polskich stacji radiowych. Co prawda taneczna nuta przez ten czas znalazła swoje ujście w popowych utworach, jednakże o EDM z prawdziwego zdarzenia (a taki miał swoje miejsce w eterze jeszcze kilka lat temu) obecnie bardzo ciężko.

Kultowa rozgłośnia

Inaczej sprawa ma się jednak w Wielkiej Brytanii. Tamtejsza scena klubowa – pomimo pandemii – wciąż jest bardzo mocna, a wpływ na to ma między innymi rozbudowany tam rynek radiowy. Na przestrzeni lat w temacie tanecznej elektroniki w eterze sporą renomę wypracowało sobie BBC Radio 1. Wręcz kultowa stała się chociażby seria Essential Mix, gdzie przez niemal trzy dekady zdążyła zaprezentować się praktycznie cała plejada gwiazd świata muzyki tanecznej.

kalendarz

To właśnie BBC Radio 1 reprezentują takie postaci, jak Pete Tong, Danny Howard czy Annie Mac, która od kilku lat prowadzi między innymi piątkowy program z muzyką taneczną. DJka i prezenterka radiowa prowadzi audycje w brytyjskiej rozgłośni od 17 lat – jednakże przygoda ta już wkrótce dobiegnie końca.

kalendarz

Duże zmiany

Annie zakomunikowała na swoim Instagramie, że jej ostatnia audycja odbędzie się 30 lipca. Odejście z BBC Radio 1 nie wiąże się, co istotne, z przejściem do innej stacji. Czterdziestojednolatka chce na “bezrobociu” skupić się na wychowaniu dwójki dzieci, pisaniu książek oraz realizowaniu podcastów.

Potrzebuję więcej czasu, aby móc spotykać moje dzieci wieczorami – teraz oboje chodzą do szkoły. Chciałbym mieć więcej czasu na pisanie beletrystyki i tworzenie podcastów. Uwielbiam też pomysł opuszczenia imprezy (nie pomylę się mówiąc, że praca w Radio 1 jest jak zabawa) z ogromnym uśmiechem na twarzy, w czasie kiedy sprawia mi to tyle radości, ile może mi to sprawiać.

Annie Mac

Odejście Annie to nie koniec. Wraz z nią Radio 1 opuści także Diplo, który od niemal dekady prowadził swój program “Diplo and Friends”.

sunrise

Po prawie dziesięciu latach prezentowania najlepszej nowej muzyki na świecie we wrześniu zakończę Diplo and Friends w Radio 1. Wielkie dzięki dla wszystkich w BBC.

Diplo

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?