kontakt

Występy basowych artystów, a tym bardziej solowe wyczyny w naszym kraju to nadal nisza. Wiele “mocniejszych” aliasów omijało przez lata Polskę. 2022 pokazuje, że ta sytuacja powoli się zmienia. Na Sunrise dubstepowym i trapowym klimatom zostanie poświęcona osobna scena, o czym pisaliśmy tutaj. Tym razem na przystanek w Polsce – i to solowy -zdecydował się Apashe, który tej jesieni zawita w ramach trasy “Renaissance II”.

Romans elektroniki z orkiestrą

Ostatnia twórczość Belga to reprezentacja szerokiego zakresu elektroniki z mieszanką muzyki klasycznej. Jego album “Renaissance” powstał wraz z liczącą 69 osób Praską Orkiestrą Symfoniczną. To wśród takich kompozycji przemycane są bassowe smaczki, a dubstepowe klimaty są podstawą większości produkcji sygnowanych marką Apashe. Orkiestralne smaczki nadają klimatu i dodatkowej dramaturgii jego utworom. Na swoim koncie ma współprace z takimi twórcami jak Black Tiger Sex Machine czy Slumberjack, jednak też chętnie współpracuje z przedstawicielami innych gatunków. Otwartość na różnorodne klimaty doskonale ukazuje jego “Uebok”, które jest interpretacją wschodnioeuropejskiej melodii “The Little Birch Tree”, połączonej z rosyjskim rapem. Wersja VIP to z kolei drum n bassowa interpretacja tego tracka.

Jego oryginalne kompozycje mogliście spotkać w reklamach takich firm jak Apple, EA Sports, Renault, czy w wielu zapowiedziach filmowych.

Trapowa orkiestra w wykonaniu Apashe wyląduje 19 listopada w warszawskiej Pradze Centrum. Tej nocy nie zabraknie wielu nieopublikowanych editów czy innych smaczków, które Belg zostawia na swoje występy.

Bilety na wydarzenie dostępne będą za pomocą platformy Going. już 10 czerwca. Więcej informacji na temat imprezy i startu sprzedaży wejściówek będzie dostępnych na facebook’owym wydarzeniu.

kontakt