Poznajcie Aquariusa – 16-latka z Polski, który wydał właśnie singiel w labelu Solarstone’a

Młody, bo zaledwie 16-letni Aquarius zyskał uznanie brytyjskiego producenta o pseudonimie Solarstone. Oto jego pierwszy numer w Pure Trance.

freedom

W labelu Solarstone’a przewinęło się już kilka polskich aliasów. Jednak nikt (i to prawdopodobnie na skalę całego Pure Trance) nie osiągnął tego w wieku 16 lat. Ta sztuka udała się właśnie Aquariusowi, który właśnie wydał u Richa swój pierwszy oficjalny remiks!


A wszystko zaczęło się od…

W przeciwieństwie do standardowych i oficjalnych maili pisanych do producentów muzycznych, mój kontakt z Solarstone’m rozpoczął się na portalu SoundCloud. Wysłałem Richardowi mój remiks Jean-Michel Jarre’a (“Aero”), aczkolwiek nie bardzo liczyłem na jakąkolwiek odpowiedź.

Zaskoczeniem było to, kiedy zostałem poproszony o możliwość pobrania tego nagrania. Korzystając z okazji, przesłałem Solarstone’owi także świeżo skończone „Sunrise”, które ostatecznie przypadło mu do gustu jeszcze bardziej niż wcześniej wspomniany remiks.

Aquarius


Jakub Król, który kryje się pod aliasem Aquarius, ma zaledwie 16 lat, a już zdobył potężne wsparcie wybitnej postaci sceny trance i prekursora marki Pure Trance, Richarda Mowatta, czyli Solarstone’a. Brytyjski producent i DJ zdążył zagrać już dwie wspomniane produkcje Polaka w swoim show “Pure Trance Radio”: autorskie “Sunrise” oraz bootleg utworu Jeana-Michela Jarre’a – “Aero”.

Zuchwały bootleg […] O ironio, Aquarius to producent, który ma 16 lat. […] Chyba nie ma w sobie sampli z oryginału, więc będziemy mogli to wydać jako cover. Będę musiał to sprawdzić.

Solarstone – Pure Trance Radio 326

Jednak zanim – mamy taką nadzieję – cover Polaka trafi do sprzedaży, dostał on szansę na zremiksowanie swojej ulubionej produkcji z dyskografii Pure Trance. Wybór padł na “Breathe” od MK8 (czyli Fina, Jyriego Hintikki), wydany w ubiegłym roku na kompilacji “Electronic Architecture 4”.

Kiedy otrzymałem możliwość zremiksowania jednego z utworów, który znajduje się w katalogu Pure Trance, szukałem czegoś charakterystycznego. Mój pierwszy strzał padł na „Forward Forever” od Orkidei, jednak zbyt duża ilość już istniejących remiksów tego nagrania (w tym od Indecent Noise’a – przyp. red.) spowodowała jednak, że musiałem wybrać coś innego.

Znalazłem wtedy wywodzące się z rąk MK8 „Breathe”. Chwytliwa i zapadająca w pamięć melodia to coś, czego szukałem. W mojej głowie od razu pojawił się pomysł na nową wersję tego kawałka. Potwierdzeniem tego jest fakt, że całość udało mi się skończyć w ciągu zaledwie dwóch dni.

Aquarius

Ale jak w ogóle rozpoczęła się miłość Aquariusa do muzyki?

Muzyka elektroniczna towarzyszy mi praktycznie od dziecka. Mój tato wprowadził mnie w ten niezwykły świat, pokazując mi takich artystów jak Vangelis czy Jean-Michel Jarre. Kiedy byłem starszy, zacząłem zagłębiać się jeszcze bardziej w scenę muzyki elektronicznej, a także proces jej tworzenia. Za przełomowy moment uważam odnalezienie twórczości Erica Prydza, który na ten moment jest moją największą inspiracją.

Aquarius


Jak już wspomnieliśmy, wydany pod koniec lipca remix Jakuba wydaje się być jedynie początkiem jego drogi w Pure Trance. Gorąco trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy!

freedom

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?