Co kilka głów, to nie jedna! Armin van Buuren i Above & Beyond wydają collaby ze swoimi przyjaciółmi

Armin van Buuren oraz trio Above & Beyond mają od wielu lat ogromny wpływ na rynek muzyki trance. Oto ich nowe numery!

sunrise


Audycje „A State Of Trance” i „Group Therapy” (która zastąpiła cykl „Trance Around The World”), a także trance’owe odnogi Armada Music oraz Anjunabeats od lat kształtują gusta tysięcy miłośników trance z całego świata. Pokazuje to ciągła popularność radiowych show oraz eventów organizowanych przez obie marki. Prowadzący obu audycji – Armin van Buuren oraz Above & Beyond – mieli już okazję wydać wspólny kawałek. “Show Me Love” ukazało się w 2019 roku i było jednym z bardziej trance’owych utworów obu projektów w tamtym czasie.

Co wspólnego mają ze sobą tym razem? Niestety, nie jest to kolejny collab, a ten sam dzień wydania nowych utworów. W każdym z nich – zarówno Holender jak i Brytyjczycy – zaprosili do współpracy swoich przyjaciół. I na tym podobieństwa się kończą, bowiem “Over Now” i “Destination” są osadzone w różnych rogach pudełka z podpisem “trance”.

kalendarz

Plejada ikon trance’u

W czerwcu obchodziliśmy 20. rocznicę założenia wytwórni Armada Music przez Armina van Buurena, Maykela Pirona i Davida Lewisa (dwie pierwsze litery ich imion tworzą nazwę holenderskiego labelu). W skład marki wciąż wchodzą trance’owe podwytwórnie takie jak Armind Recordings, A State Of Trance, Armada Captivating czy nieco młodsze Who’s Afraid Of 138?!.

kalendarz

Ważnym wydarzeniem w kalendarzach miłośników van Buurena jest wydanie nowego motywu przewodniego audycji oraz eventów A State Of Trance (główna odsłona w roku 2024 odbędzie się w Rotterdamie). Przy najnowszej edycji, fani trance mogą poczuć się rozpieszczeni (być może nawet) jak nigdy. Do stworzenia najnowszego hymnu zatytułowanego „Destination”, razem z Arminem, zasiedli współprowadzący audycję „A State Of Trance”: Ferry Corsten i Ruben de Ronde, a także Benno de Goeij z duetu Rank 1, znany z pomagania przy produkcjach van Buurena od strony technicznej (miks, mastering).

Ciekawym i nowym zabiegiem przy „Destination” były transmisje „na żywo” z tworzenia utworu od zera przez wszystkich czterech producentów. Trzy dni w czerwcu, ponad 15 godzin nagrań ich poczynań (nadal dostępnych online) przełożyły się na ponad sześciominutowy numer, z którego bije nostalgia do brzmień trance z przełomu lat dziewięćdziesiątych i zerowych. Mamy choćby bas nawiązujący do hitów Mauro Picotto, wstawki wokalne niczym w „1998” Binary Finary oraz kilka innych ciekawych smaczków.

sunrise

To połączenie dobrze znanych patentów (na które na pewno wpływ miała obecna moda na retro) z obecnym brzmieniem oraz technologią, które wypadło dobrze. Od tak doświadczonych twórców trzeba było oczekiwać pewnego poziomu i pod tym względem na szczęście nie zawiedli. Gdzie kucharzy czterech, tam udało się coś zjeść, nawet jeśli kawałek nie umywa się na przykład do perfekcji „Status Excessu D” projektu Gaia (Armin i Benno), hymnu 500. edycji „A State Of Trance” z 2011 roku.

Na pograniczu trance’u i dubstepu

Inną, ważną premierą minionego tygodnia była już druga kolaboracja grupy Above & Beyond (którą od 23 lat tworzą: Jono Grant, Paavo Siljamäki i Tony McGuinness) z Jeffem Montalvo, twórcą aliasu Seven Lions. Po sukcesie „See The End” z 2019 roku, panowie stworzyli nowy numer – „Over Now”.

Tym razem kawałek wydano nie w Anjunabeats, lecz w Ophelia Records (labelu, którym zawiaduje Seven Lions). Skorzystano tutaj ze sprawdzonej i perfekcyjnie działającej formuły podzielenia utworu na dwa dropy: trance’owy (należący do ekipy Above & Beyond) i trancestepowy. Między tymi artystami można wyczuć chemię, tworzącą wyjątkowy klimat, który słuchacz pochłania niczym tlen z atmosfery. To naprawdę sprawnie pracująca machina, która na pewno – prędzej czy później – doczeka się trzeciej współpracy. A przynajmniej na to liczymy.

kalendarz

kalendarz

Style zarówno Armina van Buurena, jak i Above & Beyond zmieniały się na przestrzeni lat, jednak ich fani – tak sądzimy – mogą być zadowoleni z poziomów ich nowości.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?