Arno Cost & Norman Doray: “Po okresie przestoju house wraca na właściwe tory i bardzo się z tego cieszymy!”.

Arno Cost wspólnie z Normanem Dorayem przy okazji premiery ich wspólnego utworu “Together” udzieli wywiadu dla T.H.E Music Essentials.

sunrise

Arno Cost i Norman Doray to reprezentanci muzyki elektronicznej prosto z malowniczej Francji. Na co dzień są dobrymi przyjaciółmi, a niedawno po prawie 4 latach wydali kolejny wspólny utwór. Ich nowy kawałek pod tytułem “Together” był idealny powodem do wywiadu, który udzielili portalowi T.H.E Music Essentials. Panowie opowiadają m.in. o tym, jak doszło do ich ponownej współpracy po latach, o kondycji House Music we Francji i na świecie, a także o ewolucji, jaką przeszła muzyka elektroniczna. Zapraszamy do lektury!

Norman Doray & Arno Cost: Całkiem dobrze, dzięki! Od dłuższego czasu milczeliśmy, ale nadszedł czas, aby zacząć 2019 r. od wydania nowego utworu – “Together”.

kalendarz

Zawsze byliście na czele tak zwanej muzyki French House . Co jest takiego w tej muzyce, że aż tak do Was przemawia?

kalendarz

Nie jesteśmy pewni co do tego “tytułu”. Powiedzielibyśmy, że artyści tacy jak Daft Punk, Justice, Cassius, Laurent Garnier są reprezentantami muzyki house z Francji. Jesteśmy tylko dwoma innymi artystami, którzy robią to, co lubią i także jesteśmy z Francji! Muzyka house to coś, co odkryliśmy, kiedy byliśmy nastolatkami.

W jaki sposób muzyka house ewoluowała w ciągu ostatnich 10 lat odkąd jesteście w branży i którzy artyści według Was napędzają popularność tego gatunku?

sunrise

Wszystko zależy od tego, o czym tu mówimy. Jeśli mówimy o całej muzyce elektronicznej w ogóle, ostatnie 10 lat było niesamowite – gatunek ten wszedł do stacji radiowych i stał się popularny. Jeśli mówimy o samej muzyce House – nastąpił okres przestoju, kiedy zaczęły się popularyzować bardziej popularne gatunki. Jednak od 2, 3 lat house wraca na właściwe tory i bardzo się z tego cieszymy!

Wasz nowy numer – Together, jest inspirowany dźwiękami z lat 80. Jak pracowało Wam się nad tym utworem i jak fani reagują, kiedy gracie go w swoich setach?

Chcieliśmy zrobić nowy track razemu. Jak zwykle, kiedy decydujemy się na współpracę nad utworem, to dlatego, że mamy w tej chwili coś do powiedzenia i chcemy zrobić coś oryginalnego. Kiedy zaczynaliśmy, akordy z lat 80-tych były głównym motywem przewodnim i po prostu zbudowaliśmy utwór wokół nich. To było naturalne, jak za każdym razem, gdy pracujemy wspólnie.

kalendarz

kalendarz

Jeśli chodzi o Francję, co możecie nam powiedzieć o scenie muzyki house? Których artystów powinniśmy mieć na oku?

Muzyka elektroniczna, na ogół była zawsze obecna we Francji. Od początku lat 90. muzyka house grana była w małych, ciasnych miejscach w Paryżu, by w efekcie stać się gigantycznym trendem w dzisiejszych czasach. Jest wszędzie – w radiach, w klubach, na festiwalach. Francuscy artyści, tacy jak Roman Kouder, Mokoa czy Gaba w tej chwili robią naprawdę dobrą robotę!

sunrise

Na koniec, jakie macie plany na 2019?

Jesteśmy gotowi wydać więcej muzyki w tym roku, dobrze się bawić i spotykkać się z naszymi fanami podczas koncertów na całym świecie!

Pełny wywiad znajdziecie tutaj.


kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?