kontakt

W ostatni weekend oczy fanów muzyki elektronicznej z całego świata zwrócone były na Tajwan. To tam odbyła się pierwsza i jedyna tegoroczna edycja Ultra Music Festival – i to z udziałem publiczności! Podczas Road To Ultra Taiwan zagrali mięzy innymi Alesso, Kayzo, Vini Vici, RayRay czy Slander. Impreza odbyła się bez większych problemów, lecz – jak donoszą lokalne mediaczterech DJ’ów złamało zasady kwarantanny.

Wspólne spotkanie

Jak podaje Centralne Centrum Dowodzenia Epidemii (CECC) w Tajwanie podczas czternastodniowej obowiązkowej kwarantanny dla obcokrajowców, czterech gości przybyłych na Ultra wymknęło się ze swoich pokoi i spotkało się na wspólnym obiedzie. Została więc zlekceważona obowiązująca tam zasada “jeden pokój na osobę”. Jak podaje rzecznik CECC Chuang Jen-hsiang, incydent ujrzał światło dzienne… na mediach społecznościowych. O ile nie wiemy oficjalnie, kogo sprawa dotyczy, o tyle sprawa nie została zamieciona pod dywan. Każda z osób, które złamała kwarantannę, została ukarana grzywną w wysokości 10000 dolarów tajwańskich (ok. 1326 zł). Kara może niewielka, ale niesmak pozostaje.

Alesso i team?

Choć oficjalnie nie padło żadne nazwisko, to mamy pewne podejrzenia, że może chodzić to o Alesso i jego team. To właśnie na insta story szwedzkiego DJa była wrzucona relacja ze wspólnego spotkania, w którym uczestniczyło kilka osób. Nie mamy jednak pewności, czy było to jeszcze podczas odbywania się obowiązkowej kwarantanny czy może zaraz po jej zakończeniu. Czy takie dość nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało przełożenie na inne imprezy, które będą zapraszać zagranicznych artystów mimo obowiązkowej kwarantanny? Przekonamy się wkrótce.

kontakt