audioriver

Audioriver 2019 – Znamy już połowę lineup’u, na czele Charlotte de Witte, Kölsch i Wilkinson!

Fani alternatywy i niekomercyjnej elektroniki już po raz kolejny spotkają się w Płocku na festiwalu Audioriver. Czternasta edycja obfituje w mocne nazwiska.

kalendarz

Mniej mainstreamowe gatunki muzyki elektronicznej przeżywają w ostatnich latach swoisty renesans. Zarówno na światowej, jak i na polskiej scenie klubowej coraz większą rolę stanowią ciężkie do spotkania w wielkich klubach i stacjach radiowych gatunki, na czele z Techno. Z pewnością spory wkład w popularyzację takiego grania miał festiwal Audioriver – odbywający się od 2006 roku w Płocku event jest jedną z najważniejszych destynacji, łączących zarówno świeże spojrzenie na alternatywę i elektronikę, jak i artystów z ugruntowaną pozycją w światowej branży.

W ubiegłych latach nad Wisłą zaprezentowała się czołówka światowej sceny muzycznej – między innymi ZHU, Ella Eyre, Sigma, Sven Väth, Solomun, Loco Dice, Nina Kraviz, Richie Hawtin, Purple Disco Machine i wielu innych.

emuze.me

Tegoroczny lineup także jest wart uwagi, także z perspektywy fana elektroniki. W oczy rzucają się chociażby mocne techno postaci, takie jak Kölsch, Oliver Koletzki, Charlotte de Witte, The Black Madonna i Sam Paganini. Nie zabrakło też mocnej reprezentacji drum’n’bass’u, na której czele stoją Wilkinson, Andy C i Dimension – a więc jedne z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych postaci tego nurtu.

Za nami już pięć faz lineup’u – ta najbardziej aktualna składa się z następujących wykonawców:
Ae:ther live
ARTBAT
Courtesy
Fadi Mohem
Friction
Jayda G
Marvin & Guy
Oliver Huntemann
park hye jin
Recondite b2b Marcus Worgull
SHDW & Obscure Shape
State Of Mind
Technique International Sound: Drumsound & Bassline Smith b2b Tantrum Desire ft. Youngman
YokoO

ultra

Pełną dotychczas ogłoszoną listę nazwisk znajdziecie pod tym linkiem, natomiast tutaj znajdziecie bilety na to odbywające się w dniach od 26 do 28 lipca wydarzenie. Warto skupić się szczególnie na tym drugim jak najszybciej, gdyż ostatnie sześć edycji zostało wyprzedanych przed ich rozpoczęciem!

foto: Stark Fly

emuze.me

kalendarz

Total
40
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?