Audioriver będzie jeszcze większy! Oto szczegóły zmian oraz pierwsza faza lineup’u

Właśnie poznaliśmy pierwsze nazwiska, które zagoszczą podczas Audioriver 2022. Ponadto organizatorzy przedstawili szczegóły zmian.

sunrise

Odbywający się co roku, jedyny w swoim rodzaju festiwal Audioriver ściąga do Płocka tysiące fanów muzyki elektronicznej i nie tylko. Czas pandemii nie pozwolił jednak na odbycie się 15. edycji w ciągu ostatnich dwóch lat. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku wszystko dojdzie do skutku i prezentują pierwszych artystów, którzy pojawią się w ostatni weekend lipca 2022 roku w Płocku. Poznaliśmy również szczegóły zapowiadanych już wcześniej zmian na jubileuszową edycję. Audioriver 2022 będzie się odbywać na większym terenie, na którym powstanie nowa scena.

Dwukrotnie przekładany

Nadchodząca, 15. edycja festiwalu pierwotnie była zaplanowana na 2020 rok. Pandemiczna rzeczywistość nie pozwoliła niestety na odbycie się imprezy zarówno wtedy, jak i w 2021 roku. Alternatywą dla wydarzenia w mijającym już roku był Audioriver Park Edition, który miał miejsce w płockim parku przy ulicy Mostowej. Zagrali wtedy między innymi Joris Voorn czy Catz ‘n Dogz.

kalendarz

Audioriver 2022

Przyszłoroczna edycja zaplanowana jest na dni od 29 do 31 lipca. Niedawno zostali ogłoszeni pierwsi artyści, którzy wystąpią podczas festiwalu. Listę otworzyły takie aliasy jak: Gorgon City, I Hate Models oraz Len Faki. Jest to jednak dopiero początek ogłoszeń, gdyż w ciągu 3 dni ma zaprezentować się ponad 100 artystów. Oprócz światowych przedstawicieli muzyki elektronicznej pojawią się gwiazdy reprezentujące pop, rock czy jazz. Poniżej pełna lista pierwszych ogłoszonych artystów:

kalendarz

 • Âme b2b Dixon
 • Baasch
 • Cormac
 • Dasha Rush b2b Błażej Malinowski
 • Gorgon City
 • Horse Meat Disco
 • I Hate Models
 • Len Faki
 • Monster
 • S.P.Y ft. MC LowQui
 • Sevdaliza
 • Something Something

Nadchodzą zmiany!

Organizatorzy podzielili się planami co do nadchodzącej edycji. Przede wszystkim teren festiwalu ma zostać powiększony aż do brzegu Zalewu Sobótka, mieszczącego się tuż obok płockiej plaży, gdzie odbywa się impreza. Na większej powierzchni ma zadebiutować nowa scena, która jak zdradzają organizatorzy ma być “przestrzenią mocno taneczną”. Pojawi się więcej dekoracji nawiązujących do wystroju prezentowanego na trzecim dniu festiwalu – Audioriver Sun/Day, czy strefie chillout. Elementy dekoracyjne mają pochodzić z materiałów naturalnych, gdyż kolejnym planem Audioriver jest kontynuacja działań proekologicznych. Obejmą one również ograniczenie zużycia energii elektrycznej na elementy scenograficzne i instalacje świetlne.

“Już teraz możemy zdradzić, że festiwal się powiększy, a na terenie plaży pojawi się dodatkowa scena. Ujawniliśmy już pierwsze nazwiska artystów, a przed nami wiele innych ogłoszeń – nie tylko muzycznych, bo pamiętajmy, że Audioriver to także panele dyskusyjne i debaty, różne
aktywności za dnia, a także niesamowity niedzielny Sun/Day. Mamy nadzieję, że będą to niezapomniane urodziny. Nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszej publiczności, która tworzy ten festiwal”

Piotr Orlicz-Rabiega, szef festiwalu Audioriver

Ma powstać także specjalna strefa bezpieczeństwa – “Safe Space”, gdzie każdy uczestnik będzie mógł uzyskać pomoc na bieżące problemy, pojawiające się podczas festiwalu. W strefie tej znajdą się psycholodzy, edukatorzy oraz wolontariusze, którzy będą reagować na pojawiające się niespodziewane sytuacje.

sunrise

„Festiwal to nasz wspólny dom, dlatego zależy nam, aby każdy z uczestników czuł się tam jak u siebie – bezpiecznie i swobodnie. Naszym zadaniem jest zadbać nie tylko o wspaniałą zabawę, ale i o pełny
komfort naszej publiczności. Przestrzeń AUDIOHOME będzie przede wszystkim odpowiadać na bieżące potrzeby, a także pełnić funkcję strefy edukacyjnej, gdzie festiwalowicze mogą przyjść z pytaniami, których nie mają śmiałości zadawać przez cały rok.”

Piotr Orlicz-Rabiega, szef festiwalu Audioriver

Bilety na to wydarzenie można kupić pod tym linkiem. Jak informują organizatorzy obecna pula będzie dostępna do 12 grudnia, a do tego czasu mamy poznać kolejne nazwiska z lineup’u.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?