Audioriver w tym roku w mniejszym wydaniu. Znamy lineup Park Edition

Organizatorzy tegorocznej, pomniejszonej edycji Audioriver, zaprezentowali niemal cały lineup, na którego czele stoi Joris Voorn.

kontakt

2021 rok jest tym czasem, w który fani festiwali pokładali całe swoje nadzieję. Pechowy 2020 często żegnaliśmy z myślą, że w obecnym roku powrócmy do całkowitej normalności. Jednak mamy już połowę następnego roku, a nadal pewne obostrzenia – co prawda w lżejszej formie – są na wydarzenia muzyczne nałożone. Na to wszystko jednak organizatorzy odpowiadają mniejszymi odmianami swoich imprez. Na taki krok zdecydował się Alter Art zapowiadając koncerty z serii Open’er Park czy agencja MDT, która zamiast Sunrise Festival w tym roku proponuje nam dwudniowe wydarzenie The Other Side Of The Sun. Do zbioru mniejszych imprez w tym roku dołącza Audioriver Park Edition.

Kto zagra w płockim parku?

Zgodnie z tym, co mówi nazwa tegorocznego wydarzenia sygnowanego marką Audioriver, fani elektroniki w dniach 24 i 25 lipca 2021 roku będą – bawić się – zamiast na plaży – w płockim parku przy ulicy Mostowej. Teren ten może być już znany bywalcom poprzednich edycji imprezy – to właśnie w tym miejscu miało miejsce Audioriver Sun/Day, czyli trzeci dzień festiwalu. Na ten czas park przyozdobiony jest klimatycznymi dekoracjami, których nie zabraknie i w tym roku. Występy będą miały miejsce od godziny 11:00 do późnych godzin wieczornych.

Kogo usłyszymy pośród specjalnie przygotowanej scenerii płockiego parku? Pomimo zmniejszonej ilości artystów, w lineupie nie zabrakło aliasów, które przyciągają wielu fanów klimatów reprezentowanych co roku podczas Audioriver. Jednym z headlinerów jest Joris Voorn, którego twórczość powinien kojarzyć każdy fan elektroniki. Holenderski DJ i producent już od ponad 20 lat udziela się na scenie muzyki house. Artysta w Polsce regularnie gra sety, nadal przyciągając dużą ilość muzycznych zapaleńców. W składzie nie zabraknie również innych ciekawych reprezentantów polskiej, jak i zagranicznej sceny house i techno. Jednak na ten moment nie ogłoszono żadnego artysty reprezentującego drum and bass, choć ten gatunek w ostatnich latach był godnie reprezentowany na pełnowymiarowej edycji festiwalu Audioriver.

Poniżej poznacie aliasy, które zagrają na Audioriver Park Edition. Organizator podał niemal cały lineup, zatrzymując jednego asa w rękawie – ma być nim jeszcze jeden artysta zagraniczny.

Audioriver Park Edition – lineup

Ben Böhmer
Brina Knauss
Catz ‘n Dogz
Deaf Can Dance
Foxall
Joris Voorn
Leon b2b Glasse
Mind Against
Seb & Rodrigezz
Trikk

Scena pełna ulubieńców publiczności

W tym roku fani elektroniki w Płocku będą tańczyć jedynie przy jednej scenie. Dodatkowo festiwal odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Mimo to, na terenie wydarzenia nie zabraknie pola namiotowego, jednak więcej o jego szczegółach dowiemy się wkrótce.

Podczas wydarzenia będzie można też wziąć udział w panelach dyskusyjnych z udziałem reprezentantów między innymi branży muzycznej. Pełny program rozmów zostanie ogłoszony niebawem. Bilety na wydarzenie można nabyć za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.

Urodziny przełożone

Jeśli wszystko poszłoby z planem, a w 2021 moglibyśmy uczestniczyć w pełnowymiarowym festiwalu Audioriver, to wspólnie celebrowalibyśmy 15-lecie imprezy. Jednak urodziny będziemy świętować za rok, a obecnie musimy zadowolić się mniejszą edycją imprezy.

Jubileusz z okazji 15. urodzin Audioriver będzie mógł odbyć się dopiero w 2022 roku, ale dzięki gościnności miasta i wsparciu naszych partnerów, postanowiliśmy nieco skrócić tak długie rozstanie
z publicznością. W ostatni weekend lipca znów spotkamy się w pięknym płockim parku, który za sprawą naszego Sun/Day zamienia się w magiczny ogród pełen muzyki, dekoracji i instalacji artystycznych. Najważniejsza jest jednak atmosfera, jaką tworzy nasza festiwalowa społeczność. Ten nieco leniwy i bardzo radosny klimat wspólnie przeniesiemy na dwa dni w blasku słońca podczas Audioriver Park Edition.

Piotr Orlicz-Rabiega, organizator Audioriver
Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?