Audioriver zamienia Płock na Łódź. Znamy lokalizację i datę przyszłorocznej edycji

W 2024 roku festiwal Audioriver – dotychczas mający miejsce w Płocku – przenosi się do Łodzi. Zmianie ulega także data wydarzenia.

kalendarz

Trwa czas zmian wokół festiwalu Audioriver. We wtorek informowaliśmy was o spekulowanej już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz potwierdzonej wyprowadzce wydarzenia z Płocka – miejsca, gdzie impreza odbywała się od pierwszej edycji. W roku 2024 plaża pod Wzgórzem Tumskim nie będzie już jednak miejscem odbywania się tego wydarzenia. Przyszedł czas na zmiany i w efekcie Audioriver będzie mieć swój nowy dom w innym mieście. Przy okazji podania lokalizacji, poznaliśmy także datę pierwszej po zmianach odsłony tego eventu. I tu też doszło do pewnych zmian względem tego, co czego przywykliśmy.

Problemy w Płocku i nowa lokalizacja

Jak już wspominaliśmy w ciągu tygodnia na naszych łamach, Audioriver nie odbędzie się już w Płocku, a konkretnie na plaży pod Wzgórzem Tumskim nad płynącą przez miasto Wisłą. Impreza ta miała swój dom w tym miejscu od roku 2008. Pod koniec lipca Aufioriver odbyło się tam po raz ostatni. Powodem były rosnące ceny usług potrzebnych do produkcji wydarzenia, co powodowało że miasto musiało dopłacać do organizacji. Duży wpływ miała także kiepska baza noclegowa na terenie Płocka. Przez to wielu artystów miało zapewniony nocleg w oddalonej o ponad sto kilometrów od terenu imprezy Warszawie. Na rozwój wydarzenia negatywny wpływ miały także realizowane na terenie miasta inwestycje Orlenu.

emuze.me

Znana jest już nowa lokalizacja festiwalu. Od nadchodzącej edycji Audioriver będzie się odbywać w Łodzi na terenie Parku na Zdrowiu. Jak czytamy w statemencie opublikowanym na social mediach wydarzenia, zmiana lokalizacji pozwoli na rozwój festiwalu na scenie międzynarodowej. Oznacza to także udogodnienia dla festiwalowiczów dzięki większej bazie noclegowej i kulturalnej miasta Łódź, a także większych opcjach gastronomicznych.

Wyprowadzka z historycznej stolicy Mazowsza do historycznej stolicy muzyki elektronicznej to dla Audioriver szansa na dalszy rozwój, m.in. dzięki nieporównywalnie większej bazie hotelowej, która będzie w stanie przyjąć dziesiątki tysięcy gości z Polski, ale też Europy. Celem festiwalu na kolejne lata jest budowa swojej marki na międzynarodowej scenie dzięki dogodnym połączeniom kolejowym i lotniczym. Płynące z nich korzyści przełożą się na wiele plusy nie tylko dla samego festiwalu, którego możliwości bookingowe się zwiększą, ale też dla branży, która zyska możliwości networkingowe oraz nowych potencjalnych partnerów. Sami goście na pewno odczują też finansową ulgę związaną z pobytem na festiwalu, a poza konkurencyjną ofertą noclegową, będą mogli skorzystać też z różnorodnej oferty gastronomicznej oraz skorzystać z ofert kulturalnej Łodzi w trakcie festiwalu.

Zmianie uległa także data przyszłorocznej imprezy. Jak dotąd, Audioriver było kojarzone z końcówką lipca – ale w 2024 roku odbędzie się w dniach 12-14 lipca.

ultra

Audioriver 2024 – bilety

Ruszyła już sprzedaż biletów na pierwszą łódzką odsłonę Audioriver. Obecnie dostępna jest promocyjna pula biletów w cenach: 460 zł za karnet dwudniowy i 590 zł za karnet trzydniowy. Te stawki będą obowiązywać do 15 stycznia. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Na ten moment nic nie wiadomo o gwiazdach, które wystąpią na przyszłorocznej edycji Audioriver. W poprzednich latach na festiwalu wystąpili między innymi Sven Vath, Chris Liebing, Booka Shade, Amelie Lens, Charlotte De Witte, Tale Of Us, Vitallic, Richie Hawtin, Underworld, Sub Focus, Marcin Czubala, Angelo Mike i wielu innych. O szczegółach dotyczących gwiazd Audioriver 2024 będziemy na bieżąco informować na naszych łamach.


foto: Tytus Duchnowski

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?