Australia płonie. Gwiazdy EDM nie są obojętne i wspierają walkę z żywiołem – także finansowo

Od dłuższego czasu Australijczycy muszą się zmagać z rekordowymi pożarami. Nad losem ludzi i zwierząt z tamtych terenów pochyliła się również branża EDM.

sunrise

Australia przeżywa obecnie jeden z najcięższych okresów w swojej historii – pożary powodują bowiem niewyobrażalne straty. Od września zeszłego roku spłonęło prawie 60 mln hektarów lasów, pól, czy zarośli. To niemal tyle, ile powierzchnia małego europejskiego państwa. Potwierdzono śmierć ponad 20 osób, ale wiadomo, że liczba ta będzie dużo większa. Poszkodowani są również ci, którzy przeżyli – tysiące rodzin zostało bowiem bez dachu nad głową.

Jednak najwięcej ofiar żywioł spowodował wśród zwierząt – według WWF pożary zabiły już ponad 480 milionów zwierząt, a niektóre gatunki mogły przepaść bezpowrotnie. Obecnie na Antypodach mamy kalendarzowe lato, a temperatury biją historyczne rekordy – w niektórych regionach dochodząc nawet do 50 stopni Celsjusza. Niestety, na rychłą zmianę stanu rzeczy raczej się nie zapowiada.

kalendarz

Tak bardzo potrzebna pomoc…

Wielu artystów związanych z muzyką elektroniczną postanowiło w jakiś sposób pomóc, czy to udostępniając informacje o zbiórkach, czy po prostu samodzielnie pomagając finansowo. Najbardziej zaangażowali się reprezentanci australijskiej sceny, a wśród nich chociażby Flume, Throttle czy Alison Wonderland.

ultra

Jestem dumny z bycia Australijczykiem. Pochodzę z jednego z najpiękniejszych krajów na świecie, ale niestety w moim rodzinnym stanie, Nowej Południowej Walii, został ogłoszony stan wyjątkowy. Setki pożarów sieje spustoszenie w miejscach, w których temperatury sięgają nawet 50 stopni Celsjusza.
Wielu ludzi straciło życie, dziesiątki tysięcy ewakuowano ze swoich domów, a nasza przyroda poniosła niewyobrażalne straty.
Walka z naszym płonącym krajobrazem zależy od tysięcy odważnych i bezinteresownych ochotników, którzy dadzą z siebie wszystko, aby walczyć z ogniem na linii frontu. Jeśli chcesz pomóc, przekaż darowiznę na rzecz NSW Rural Fire Service, wchodząc w link w moim opisie.

Timmy Trumpet

Strasznie smutne. To łamie mi serce. Mój dom płonie. Przekazuję 100 000 $ na @wireswildliferescue, aby pomóc rannym i wysiedlonym zwierzętom.

Flume
https://www.instagram.com/p/B669IIoA7Gd/?utm_source=ig_web_copy_link

Australia płonie, ludzie umierają i tracą domy, a do tej pory zmarło pół miliarda zwierząt. Prześlę dziś część moich zarobków na @nswrfs i mam nadzieję, że wy też możecie przekazać darowiznę 🙏

Throttle

W świetle tragicznych pożarów jakie panują obecnie w Australii zamierzam przekazać dziś 100% zarobków z mojego koncertu w „Magnums”. Połowa trafi do “Salvation Army” 🆘, a druga połowa do WIRES Wildlife Rescue 🐨 Obie te organizacje wykonują niesamowitą robotę!

Dave Winnel
https://www.instagram.com/p/B66qO2-jgLY/?utm_source=ig_web_copy_link

Zrobiłam sobie wolne od internetu, ale jako Australijka NIE MOGĘ zignorować tego, co się tutaj dzieje z powodu pożatów. To łamie mi serce. To są najgorsze i największe pożary w naszej historii. Dotykają one prawie każdego stanu.
Od miesięcy w moim rodzinnym Sydney panuje dymna mgła. Wielu ludzi straciło swoje domostwa i życia, tak jak cała nasza dzika przyroda (nie żyje pół miliarda zwierząt).
100% zysków z całego stycznia z mojego sklepu www.fmuoasl.com przekażę na pomoc Australii. Mam nadzieję, że to pomoże.

Alison Wonderland

Wsparcie idzie z całego świata

Nad tragiczną sytuacją pochylają się również DJe i producenci z innych zakątków świata.

Swoje myśli kieruję ku Australii. Co my robimy ze swoją planetą?

David Guetta

To nie do wiary, w którą stronę zmierza nasza planeta. Kryzys klimatyczny nie jest żartem, ale wygląda na to, że wszyscy odwracamy głowę w inną stronę, kiedy przychodzi do realnych działań.
Musimy zmienić sposób, w jaki żyjemy i jemy, aby mieć pewność że możemy ocalić naszą planetę, aby zwierzęta i ludzie nie musieli cierpieć, jak teraz. Zacznij zmiany od siebie, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi! Prosimy, wpłać tyle pieniędzy ile możesz, aby pomóc!

Showtek

Australia, pożerana przez katastrofę ekologiczną, nie jest zostawiona samopas, a pokazują to właśnie takie gesty. Wsparcie ze środowiska muzyki elektronicznej jest naprawdę duże i na pewno chociaż w małym stopniu pomoże przetrwać Australijczykom ten trudny okres.

sunrise

Wy również możecie dorzucić parę złotych, wspierając jedną z poniższych instytucji:

Red Cross
New South Wales Rural Fire Service
Salvation Army
RSPCA New South Wales
WIRES Australian Wildlife Rescue Organisation

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
18
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?