Kina samochodowe? To jeszcze nic – w Niemczech odbywa się Autodisco, czyli samochodowy festiwal

Niemiecki klub Index oraz festiwal World Club Dome postanowili przekształcić formułę kona samochodowego i na tej kanwie powstał… samochodowy festiwal.

emuze.me

Przez epidemię koronawirusa cała branża rozrywkowa trwa w paraliżu. Pozamykane kluby czy odwoływane kolejne festiwale i koncerty to norma niemal na całym świecie. Zgłodniałym muzycznych wrażeń ludziom pozostają więc przeróżne wirtualne festiwale. Również my podążamy tym trendem i w ten weekend organizujemy Shining Beats Festival. My jednak nie o tym – bowiem z ciekawą inicjatywą postanowił wyjść niemiecki klub Index, który zorganizował w ubiegły weekend… samochodową imprezę.

emuze.me

Zabawa w samochodzie

Jak rozkręcić zabawę jednocześnie nie łamiąc przepisów? Club Index wie najwyraźniej o tym doskonale, gdyż pierwsze wydarzenie z serii Autodisco, które miało miejsce już w ubiegłym tygodniu, zostało całkowicie wyprzedane. Niemiecki klub postawił na swoim parkingu scenę, pod którą ustawiły się pojazdy. Spragnieni wrażeń klubowicze, którzy mieli już dość siedzenia w domu, bawili się w swoich samochodach! Impreza trwała co prawda tylko trzy godziny, lecz w dzisiejszych czasach jest to na pewno wydarzenie przełomowe.

Będą kolejne

Jeśli myślicie, że był to jednorazowy wybryk klubu, to jesteście w wielkim błędzie. W czwartek swój występ na Autodisco zaliczył Devin Wild, z kolei wczoraj swojego seta zaprezentował David Puentez. Takie tymczasowe rozwiązanie pozwala na zmniejszenie strat, które w obecnym kryzysie mogą pogrążyć niejeden klub.

Czy to będzie nowy trend i kolejne miejscówki pójdą w ślad niemieckiego klubu? Bardzo prawdopodobne – bowiem koncepcja zaczerpnięta z kina samochodowego znajduje swoich naśladowców.

emuze.me

Również World Club Dome

Z podobną inicjatywą wyszedł również festiwal World Club Dome, który zorganizował w samochodową edycję swojego eventu. Na imprezie organizowanej przez WCD wystąpił niemiecki DJ i producent Le Shuuk, który zaprosił do niecodziennej imprezy również swoich przyjaciół.

Jak widać, tego typu imprezy cieszą się coraz większym powodzeniem. Nie dziwi nas fakt, że kolejne podmioty będą się decydować na podobny krok. Wszak jakoś trzeba sobie radzić w tych – nomen omen – chorych czasach.

fot. World Club Dome

emuze.me

emuze.me

Total
66
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?