avicii arena

Avicii patronem legendarnej hali eventowej w Sztokholmie. Hołd jakich mało!

Avicii Arena – tak nazywa się teraz charakterystyczna, kulista budowla będąca miejscem wielu sztokholmskich eventów.

pdc

Ericsson Globe to legendarne miejsce w Sztokholmie. Szwedzka hala jest największym półkulistym obiektem na ziemi, gdzie odbywa (a raczej, z przyczyn oczywistych, odbywało się) się wiele wydarzeń. Teraz hala zmienia swoją oficjalną nazwę. Znana na całym świecie hala, która pomieści 16 tysięcy osób, będzie się nazywać Avicii Arena.

Wielki hołd

Zmiana nazwy jest związana ze współpracą z Fundacją Tima Berglinga i lokalnych sponsorów. To nie tylko hołd dla szwedzkiego twórcy, ale i również zwrócenie uwagi na choroby psychiczne wśród młodych ludzi.

Największy na świecie kulisty budynek, w którym odbywały się wszystkie najważniejsze wydarzenia, a także symbol Sztokholmu i Szwecji. 19 maja 2021 r. arena otrzymała nazwę Avicii Arena. Nazwa jest nie tylko hołdem dla jednego z największych szwedzkich artystów naszych czasów, ale także arena staje się symbolem pracy na rzecz zapobiegania chorobom psychicznym wśród młodych ludzi.

W budynku będą spotykać się psychologowie i młodzież szkolna. Raz do roku fundacja założona przez ojca Avicii’ego będzie z kolei realizować muzyczną galę.

To pośmiertne uhonorowanie wyśmienitej kariery Tima Berlinga, który reprezentował Szwecję na międzynarodowej arenie jest czymś wyjątkowym. Tylko największe legendy były w taki sposób honorowane, że ich imieniem i nazwiskiem nazywano hale czy stadiony sportowe. Do tego grona dołącza teraz Avicii, który, mimo iż nie jest już z nami obecny, to jego twórczość nadal w wielu słuchaczach wywołuje sporo emocji.

pdc

Total
42
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?