Avicii wciąż wysoko ceniony. Singiel “Levels” na winylu sprzedany za niemal 7 000 złotych

Na portalu Discogs została sprzedana winylowa wersja singla “Levels”. Przebój Avicii’ego kosztował niemal 7 tysięcy złotych.

2sher

Nie ma wątpliwości w tym, jak wielki wpływ na rozwój EDMu miał Avicii. Niejeden jego utwór stał się międzynarodowym hitem, a dzięki temu z jego twórczością miał styczność każdy, nawet typowy Kowalski. Z pewnością wielu obecnych fanów muzyki elektronicznej zaczynało swoją przygodę z tymi brzmieniami między innymi dzięki numerom Szweda. Niezaprzeczalnie jednym z największych sztosów Tima było “Levels” – track zanotował na przestrzeni lat miliardy otworzeń, co sprawia, że jest to jeden z największych klasyków EDM wszechczasów. Dla fanów Tima fizyczne wydania tego utworu są nie lada gratką, za którą – jak się okazuje – są osoby gotowe zapłacić wiele. Szczególnie, jeśli mowa o płytach winylowych.

Kwota, która robi wrażenie

Winylowe wydanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów w historii muzyki elektronicznej zostało sprzedane na portalu Discogs za 1764 dolary, co w przeliczeniu na naszą walutę daje kwotę prawie 6660 zł. Jest to więc jeden z najdroższych winyli (jeśli nie najdroższy) z muzyką elektroniczną.

Jak wynika ze statystyk najdrożej sprzedanych za pośrednictwem tego portalu winyli, ten konkretny egzemplarz zanotował 19. wynik w rankingu wrześniowym.

Na pierwszej pozycji znalazł się album Pink Floyd, zatytułowany “The Piper At The Gates Of Dawn”. Cena tego egzemplarza wynosiła około 24500 zł.

Co znajduje się na tym winylu?

Przypomnijmy tracklistę winylowego wydania Avicii – Levels:

A1. Avicii – Levels (Original Version) 5:39
A2. Avicii – Levels (Skrillex Remix) 4:41
B1. Avicii – Levels (Instrumental) 5:39
B2. Avicii – Levels (Cazzette’s NYC Mode Mix) (Remix) 5:54

Oryginał, wersję instrumentalną jak i powyższe remixy znajdziecie również na portalach streamingowych.

2sher

Total
35
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?