kontakt

Tim Bergling miał duży wpływ na słuchaczy, a także na artystów, dla których Szwed często był inspiracją. Dopiero po jego śmierci przekonaliśmy się tak naprawdę, jaką był ważną postacią w środowisku muzyki, nie tylko elektronicznej.

Szereg inicjatyw zorganizowanych przez jego rodzinę, przyjaciół, a także fanów pokazuje, jak bardzo cały przemysł jego stratę. Mieliśmy chociażby ciekawy pośmiertny album “Tim”, a także wielki koncert z gwiazdami oddający mu hołd, gdzie wystąpili między innymi Kygo oraz Nicky Romero. Rodzina Tima zaś założyła specjalną fundację “Tim Bergling Foundation”, która zbiera pieniądze na problemy związane z chorobami psychicznymi i zapobieganiem samobójstw.

Wyjątkowe miejsce…

W przyszłym roku w Sztokholmie do tego wszystkiego dołączy muzeum poświęcone życiu i muzyce Szweda. Według komunikatu prasowego „Avicii Experience” zbliży odwiedzających do Avicii’ego jako artysty, a także Tima Berglinga jako człowieka. Publiczność będzie śledzić podróż Tima od samotnika do znanej supergwiazdy – od jego pokoju dziecięcego, gdzie wszystko się zaczęło, po studio w Los Angeles, w którym powstały największe hity.

Na wystawie w muzeum będzie mieszanka pamiątek i wcześniej niedostępnych zdjęć i filmów. Eksponaty zaoferują również odwiedzającym możliwość zajrzenia do procesu twórczego i wielu prac związanych z muzyką. Dodatkowo będzie można posłuchać wczesnej wersji wielkiego hitu “Levels”, a także niewydanych utworów ze wspomnianego pośmiertnego albumu.

W specjalnym oświadczeniu jednego z byłych współpracowników Tima możemy przeczytać:

Avicii był znany jako jeden z najlepszych DJów wszechczasów i jako ważny artysta, który wyprodukował masę hitów, ale osobiście zapamiętam najbardziej to, że Tim był jednym z najlepszych autorów tekstów, z jakim kiedykolwiek pracowałem. Mogliśmy pracować razem przez 24 godziny na dobę, a jego pomysły na melodie nigdy nie przestały przychodzić. Był muzyczną bestią, która jeszcze nie zyskała uznania, na jakie zasługuje za swój niezwykły talent.

Nile Rodgers

Avicii Experience będzie częścią nowego obiektu w Sztokholmie o nazwie SPACE. Będzie to miejsce poświęcone tworzeniu muzyki, gier oraz innych kreatywnych treści. Część dochodów z muzeum Tima ma zostać przekazane na jego fundację. Planowana data otwarcia to lato 2021 roku.

Zapowiada się więc kawał ciekawej podróży po wyjątkowej historii życia Tima.

kontakt