kontakt

To już prawie 3 lata, odkąd nie ma z nami Avicii’ego. Branża muzyczna straciła wielkiego geniusza, który swego czasu patent na tworzenie wielkich hitów. Było ich wiele, jednak naszym dzisiejszym bohaterem jest “I Could Be The One” stworzony wspólnie z Nicky’m Romero w 2012 roku. Wszyscy dobrze pamiętamy, jaką furorę zrobił collab tych dwóch panów, gdy tylko wskoczył do stacji radiowych. Wspólny utwór Szweda i Holendra właśnie osiągnął status platyny, co tylko pokazuje, jak mocno ukształtował się w świadomości słuchaczy.

Singiel “I Could Be The Onesprzedał się w Stanach Zjednoczonych w ponad milionie egzemplarzy, co jest wymogiem uzyskania certyfikatu platynowej płyty od RIAA (Recording Industry Association of America). Mimo 9 lat na karku, wspólny collab Avicii’ego i Nicky’ego Romero nie pozostał zapomniany. W 2019 roku radiowy hit przeskoczył granicę 200 milionów odsłuchów na Spotify, i na ten moment nieustannie zbliża się do 300 milionów.

Pierwsze takie osiągnięcie w karierze Romero

O ile Tim Bergling już wcześniej zaliczył tak wielkie osiągnięcie aż sześciokrotnie, tak w przypadku Nicky’ego Romero jest to coś nowego. Powiedzmy sobie szczerze – Holender w swojej wieloletniej karierze niezbyt często kierował się w stronę radia, stąd jest dopiero jego pierwsza platyna. Mamy nadzieję, że ‘Nicktim’ z czasem po raz kolejny sięgnie po kolejne rekordy – ku chwale złotej ery EDMu.

kontakt