Kiedyś przegapił szansę na podpisanie – teraz remixuje. Oto, jak Mark Knight odświeża hit Avicii’ego z 2010

Z okazji 30-lecia wytwórni Vicious ukazały się dwa remiksy “My Feelings For You”, klasyka za którym stoi Avicii.

dolaczdonas

Jakiś czas temu australijska wytwórnia Vicious Recordings ogłosiła, że z okazji trzydziestolecia ich działalności będą ukazywać się odświeżone wersje największych hitów z ich katalogu. Wśród nich znalazły się remix Joshwy do house’owego klasyka “Don’t Call Me Baby” od formacji Madison Avenue, remix PAXa do “The End” Dirty Southa czy dwie odświeżone wersje do jednego z pierwszych radiowych hitów Aviciiego“My Feelings For You”. Do stworzenia nowej wersji został zaproszony między innymi Don Diablo, którego wersja ukazała się ponad półtorej miesiąca temu.

Drugą osobą która została zaproszona do zabawy z klasykiem, jest ikona muzyki house z Wielkiej Brytanii – Mark Knight. Właściciel wytwórni Toolroom w wywiadzie dla edm.com przybliżył historię poznania Tima wiele lat temu.

Moje pierwsze spotkanie z Aviciim miało miejsce, kiedy grał jeden ze swoich pierwszych koncertów, chyba w Holandii ale nie jestem w 100% pewny. Pamiętam, że każdy był podhype’owany, ponieważ mega młody dzieciak który świetnie produkuje, nagle gra jako DJ. Ale będąc z tobą szczery, ten set nie był wcale dobry. (Tim – przyp.red.) Był bardzo miłym człowiekiem i miał w sobie dużo talentu ale niestety nie miał doświadczenia djskiego.

Mark Knight for edm.com, 2022

Przegapił duży hit

Opowiedział również o tym, że przegapił szansę na wydanie “My Feelings For You”.

Kiedy zaczynał produkować, wysyłał mi dużo wiadomości ze swoimi demówkami. Jego wczesne utwory nie były za dobre i odciąłem się od tego, co mi wysyła. Tym samym przegapiłem szansę na podpisanie w swojej wytwórni “My Feelings For You”. Myślę że każdy A&R ma tego typu historię, kiedy to nie wykorzystał okazji na wydanie numeru, który potem okazał się hitem.

Mark Knight dla edm.com, 2022

Jak historia pokazała – “My Feelings For You” od Aviiciego i Sebastiena Drumsa stało się jednym z hitów 2010 roku. Dla młodego Szweda był to kolejny szczebel na drodze do wielkiej kariery. Poniżej możecie sprawdzić, jak brzmi remix na 2022 rok od Marka Knighta!


foto: Khris Cowley

dolaczdonas

Total
57
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?