Gwiazdy EDM oddały hołd Avicii’emu podczas pełnego emocji show. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Przyjaciele oraz artyści tworzący z Avicii’m podczas jego życia wystąpili w specjalnym koncercie, będącym hołdem dla Szweda.

dolaczdonas

5 grudnia 2019 roku w Sztokholmie odbył się wielki tribute concert artystów związanych z Timem Berglingiem aka Avicii. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się bardzo szybko – jednak to nie powinno dziwić nikogo, chociażby z racji mocnego składu artystów, który znajdziecie pod tym linkiem. Wydarzenie to ma jednak jeszcze szerszy wymiar – dochód z niego został przeznaczony na działania mające wesprzeć osoby z zaburzeniami mentalnymi i próbam samobójczymi. W tym celu też na wiosnę 2019 roku swoją działalność rozpoczęła fundacja im. Tima Berglinga.

Ponad dwugodzinne show jest wypełnione nowymi aranżacjami znanych przebojów Szweda. Na scenie pojawili się jego przyjaciele oraz artyści, którzy tworzyli z nim muzykę na różnych szczeblach kariery. Mamy więc do czynienia z naprawdę niesamowitym i pełnym emocji widowiskiem, w którym także Wy mogliście wziąć udział

Wydarzenia ze sztokholmskiej Friends Areny były bowiem transmitowane na żywo na portalu YouTube. Jak stwierdził Klas Bergling, ojciec Avicii’ego, koncert ten ma zwrócić uwagę na kwestię samobójstw, które w rozwiniętych krajach są sporym problemem.

Każdego roku w Szwecji około 1500 osób odbiera sobie życie. Na świecie jest to około miliona osób. Jest to tragedia dotykająca rodziny i społeczności – niesie za sobą długofalowe skutki dla krewnych żyjących w żałobie. Jest to globalny problem i druga najczęstsza przyczyna śmierci wśród młodych ludzi w wieku 15-29 lat.

Chcemy, aby ten koncert pomógł nagłośnić ten temat i zwrócić uwagę na to, co towarzyszy chorobom psychicznym i samobójstwom. Potrzebne są narzędzia do wykrywania zagrożeń i zapobiegania samobójstwom, szczególnie wśród młodych ludzi.

Klas Bergling

Dobra wiadomość jest taka, że pełen zapis koncertu został zachowany na kanale Szweda, dzięki czemu możemy go sobie obejrzeć po raz kolejny. Dziś jest na to bardzo dobry dzień.

dolaczdonas

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?