kontakt

Zajmująca się zapobieganiu samobójstwom Fundacja Tima Berglinga poinformowała na swoim Instagramie, że jeden z największych przebojów legendarnego szwedzkiego arysty przebił właśnie liczbę 1 miliarda odsłuchań na platformie Spotify. Jakby tego mało – w serwisie YouTube lada moment na klipie pęknie bariera 2 miliardów odtworzeń, a to jest naprawdę niebagatelna liczba.

Chodzi oczywiście o…

Jak się można łatwo domyśleć, jest to wynik “Wake Me Up“, które zostało wydane w 2013 roku. Co warte odnotowania – utwór nie cieszył się z początku uznaniem wśród fanów. Po oficjalnym wydaniu wszystko się jednak zmieniło – otrzymane nagrody Billboard Music Awards za najlepszy utwór taneczny/elektroniczny, a także iHeartRadio Music Awards tylko potwierdziły geniusz tej produkcji. „Wake Me Up” to punkt zwrotny w historii artysty – utwór zasłynął nie tylko w muzyce elektronicznej, ale także w całym przemyśle muzycznym. Wszystko to do tego stopnia że utwór jest chwalony również wśród słuchaczy odmiennych gatunków.

To nie jedyny powód, dlaczego ostatnio głośno o Timie…

Szczerze powiedziawszy, po śmierci legendarnego szwedzkiego DJa każdy marzył, aby kilka niewydanych dotąd produkcji ujrzało światło dzienne. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że cały czas skrzętnie będą dochodzić kolejne i kolejne…

Club Life” to audycja radiowa prowadzona od ponad dekady przez Tiësto, i – jak już się zdążyliśmy przyzwyczaić – możemy usłyszeć tam sporo przedpremierowych produkcji. W jednym z ostatnich epizodów usłyszeliśmy aż trzy ekskluzywne tracki, za którymi stoi właśnie Avicii (a przynajmniej za ich koncepcję i pierwotne brzmienie).

Co może jeszcze bardziej dziwić, legendarny Holender odpowiada, że… nie wie skąd je ma – i w tym miejscu warto wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno wyciekły one do sieci. Trzeba przyznać, że jest to dość intrygujące.

Poniżej znajdziecie całą trójkę.

  • I Wanna Be Free (ft. Aloe Blacc):
  • We Burn (ft. Sandro Cavazza):
  • Now That We Found Love (ft. Wyclef Jean):

Jak nietrudno zauważyć, we wszystkich trzech produkcjach Szweda za wokal odpowiedzialni są artyści, którzy już wcześniej zasmakowali współpracy z Timem. Sam producent nie ukrywał, że świetnie mu się z nimi pracowało nad różnymi projektami.

Przy okazji – jako, że mamy weekend, to zostawiamy Wam zapis transmisji z występu sprzed 4 lat w Portugalii. Set został udostępniony dopiero po śmierci muzyka i również zawiera kilka niewydanych dotąd produkcji.

foto: TG Music

kontakt