Aż trzy polskie aliasy wystąpią na Tomorrowland 2022

Blinders, Catz ‘n Dogz i Matthew Clarck – te trzy aliasy będą polskimi reprezentantami na Tomorrowland 2022.

freedom

Tomorrowland powraca, i to w wielkim stylu. Tegoroczna – pierwsza po wybuchu pandemii – edycja potrwa aż trzy weekendy. Na 14 scenach wystąpi ponad 700 artystów z całego świata, co jest rekordowym osiągnięciem. W podobny sposób będzie można patrzeć także na frekwencję – ta ma przekroczyć w sumie 500 tysięcy osób. Rekordu pod względem ilości polskich artystów w lineup’ie co prawda nie będzie, ale reprezentacja, jaką wysyłamy do Belgii, będzie naprawdę jakościowa.

Trzech Polaków

W 2022 roku w Boom reprezentować nas będą trzy aliasy. Nie będzie wielkim zaskoczeniem fakt, iż jednym z nich jest Blinders. Będzie to jego drugi występ podczas Tomorrowland w karierze, ponownie jako b2b z holenderskim duetem TV Noise. Występ Mateusza będzie mieć miejsce pierwszego dnia 3. weekendu imprezy (piątek, 29 lipca) na scenie STMPD RCRDS.

Dla duetu Catz ‘n Dogz Tomorrowland także nie będzie pierwszyzną. Grzegorz i Wojtek wystąpili w Boom już dwa lata temu, na scenie Dirtybird. W tym roku będziemy mogli ich zobaczyć w akcji na scenie Defected. Będzie to mieć miejsce drugiego dnia 2. weekendu imprezy (sobota, 23 lipca).

Niemałym zaskoczeniem może być z kolei trzeci polski artysta, który pojawi się jako DJ na Tomorrowland 2022. Mało kto bowiem spodziewał się, że takim wyróżnieniem będzie mógł się poszczycić… Matthew Clarck. Reprezentant wielkopolskiej house’owej sceny znany jest między innymi z występów na Sunrise Festival. Można go było zobaczyć także w jednej z edycji nadawanego przez TVN7 programu Big Brother. Teraz jego kroki pokierują się w stronę belgijskiego Boom – jego występ będzie mieć miejsce drugiego dnia 1. weekendu festiwalu (sobota, 16 lipca) na scenie Shomi.

Solidna reprezentacja

Tegoroczna reprezentacja plasuje się liczebnie mniej więcej pośrodku trendu z ostatnich lat. Przypomnijmy – w 2019 roku reprezentowali nas Blinders i Catz ‘n Dogz, w 2018 w Boom nie pojawił się nikt, a w 2017 roku na Madness zawitali Skytech, Fafaq, Indecent Noise, Arctic Moon, Regain i Sikdope. Więcej o tym, którzy z Polaków w którym roku wystąpili podczas Madness, przeczytacie w naszym obszernym artykule o historii festiwalu.

Tomorrowland 2022 będzie odbywać się w dni 15-17, 22-24 i 29-31 lipca w belgijskim Boom. Sprzedaż biletów startuje w sobotę, 12 lutego – więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

freedom

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?