Balaton Sound 2023 z mocną drugą transzą ogłoszeń. Do lineup’u dołącza ponad 50 nazwisk

Kilkadziesiąt aliasów dołączyło właśnie do lineup’u Balaton Sound 2023. Uwagę przykuwają takeovery m.in. Q-Dance, wytwórni W&W oraz Claptone.

kalendarz

Określenie “największy plażowy festiwal w Europie” brzmi dumnie. Właśnie takim mianem może cieszyć się Balaton Sound, czołowy festiwal elektroniczny na terenie Węgier. Pod koniec 2022 roku poznaliśmy pierwsze dziesięć nazwisk z lineup’u, a wśród nich znalazło się pełno czołowych gwiazd sceny EDM. Kilka tygodni później dostajemy z kolei potężną dokładkę artystów, w tym dużą ilość aliasów inteesujących dla fanów techno.

Jak wynika z zapowiedzi mózgu operacyjnego całego festiwalu, oczekiwania mają prawo być wysokie.

kalendarz

Wraz z zeszłorocznym powrotem zamknęliśmy „erę COVID” i cieszyliśmy się, że wreszcie jesteśmy razem na parkiecie. Rok 2023 rozpoczyna nową erę dla Balaton Sound z bogatym i różnorodnym programem muzycznym, scenami i aktywnościami w ciągu dnia. Cieszymy się, że nasza reputacja wciąż rośnie dzięki line-up’owi na rok 2023, w którym znajduje się prawie 20 nazwisk z listy Top 100 najlepszych DJ-ów.

Anna Filutás, kierownik projektu Balaton Sound

Czy najnowsze ogłoszenia sprostają tym oczekiwaniom? Przekonajmy się!

ultra

Uzupełnienie Mainstage

Drugi rzut nazwisk zaoferował nam 8 artystów, które wystąpią na głównej scenie Balaton Sound. Na czele ogłoszeń znalazł się Tiësto, który jest kolejnym headlinerem. Do składu dołączyli specjaliści od radiowych hitów, czyli Joel Corry, Regard i Riton. Nie zabraknie też duetów Blasterjaxx i Goodboys. Prócz tego węgierscy fani elektroniki będą mogli usłyszeć takie aliasy jak Justus, Yves V oraz Alle Farben.

Mainstage

(po drugiej fazie ogłoszeń)

kalendarz

Alle Farben*
Armin Van Buuren
Blasterjaxx
Dimitri Vegas & Like Mike
Don Diablo
Goodboys
Hardwell
Joel Corry*
Justus
KSHMR
Kungs
Ofenbach
Regard
Riton*
Tiësto
Vini Vici
Yves V

(*Mainstage Afterparty)

Techno nad jeziorem

W pierwszej fazie ogłoszeń wyraźnie brakowało undergroundowych brzmień. Organizatorzy imprezy wynagrodzili to w drugiej puli nazw, dając solidną dawkę najbardziej pożądanych artystów techno tego sezonu. Wśród nich znalazło się prawie 30 nazwisk – na czele z takimi gigantami jak Adam Beyer, ARTBAT, Carl Cox, Charlotte De Witte, Joris Voorn, Joseph Capriati i Pan-Pot.

ultra

kalendarz

B my Lake presents

Adam Beyer
Agents of Time
AMÉMÉ
Anfisa Letyago
ANNA
Argy
ARTBAT
Carl Cox
Cera Khin
Charlie Sparks
Charlotte De Witte
Clara Cuvé
Coeus
Dubfire
Enrico Sangiuliano
Fred Lenix
Gioli & Assia live
Idira Paganotto
Joris Voorn
Joseph Capriati
Layla Benitez
Pan-Pot
Parfait
Philipp Straub
Sam Paganini
Satori live
Sebastien Leger
Tinlicker live

Seria solidnych takeoverów

Po zamknięciu głównej sceny, zabawa przeniesie się na zupełnie nową przestrzeń imprezy. Dreher Soundclash to miejsce, które każdego dnia zaprezentuje odmienne style muzyczne. Wszystko to w ramach współprac z cenionymi artystami, markami i wytwórniami. 28 czerwca Balaton Sound otrzyma takeover Claptone i jego Masquerade. Na ten moment, oprócz głównej gwiazdy, ogłoszony został Ferreck Dawn.

kalendarz

Drugiego dnia scenę przejmuje budapesztański basowy kolektyw Next Level, maczający palce także w festiwalu Bass Paradise. Mocniej zagrają Sullivan King i Dimension w formie DJ Seta. Spokojniejszą selekcję zapewnią Tchami oraz Matroda.

Ostatni dzień czerwca stanie pod znakiem Rave Culture. Na tej scenie nie zabraknie włodarzy wytwórni, czyli W&W. Oprócz Willema i Wardta, za deckami staną AXMO, DubVision, Olly James i Will Sparks.

Zamknięcie Balaton Sound odbędzie się z przytupem. To tego dnia Dreher Soundclash opanuje Q-Dance. Pod kultową marką muzyki hard zagrają Ran-D, Rebelion, Sefa, Sound Rush, Sub Zero Project i TNT. Imprezę na tej scenie poprowadzi MC Villain.

Balaton Sound 2023 – lineup

Dotychczas ogłoszony lineup prezentuje się następująco:

kalendarz

Balaton Sound 2023 – bilety

Bilety na Balaton Sound 2023 w dalszym ciągu są dostępne. Trzydniowy karnet kosztuje obecnie 185 euro (około 780 złotych), zaś czterodniowy – 219 euro (około 1040 złotych). Więcej informacji i opcji biletowych znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?