Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Mamy oświadczenie duetu

Polski duet tworzący nieszablonową muzykę elektroniczną ogłosił zakończenie działalności w obecnej formie.

sunrise

Na polskim rynku nie brakuje popularnych projektów muzycznych, w których przewijają się elementy muzyki elektronicznej. Jednym z nich jest Bass Astral x Igo, który tworzy dwójka przyjaciół – Kuba i Igor. Ich twórczość opiera się na dosyć eksperymentalnych klimatach, jednak nie przeszkodziło to w podbiciu serca tysięcy polskich (i nie tylko) fanów. Pokazują to chociażby nagrania z ich występu w krakowskiej Spirali, które zebrały miliony wyświetleń. Podczas kilku lat wspólnej działalności mieli oni okazję zagrać na największych polskich festiwalach – w formie klasycznego występu, jak i na żywo z orkiestrą. Nie zabrakło ich na Audioriver, Openerze, Kraków Live, OFF Festivalu czy Męskim Graniu. Podczas ich koncertów każdy teren zamieniał się w jeden wielki parkiet taneczny.

Ostatnie lata duetu

Duży boom duet przeżył przy okazji Męskiego Grania w 2019 roku, gdzie Igo był częścią zespołu stworzonego na potrzeby tej edycji. To wtedy wiele osób poznało jego charakterystyczny głos oraz trafiło na jego muzyczne projekty – którymi są Clock Machine oraz BAxI właśnie. Na początku 2019 zespół wyprzedał niejedną datę w małych miejscach koncertowych, w tym kilka wieczorów w warszawskiej Progresji. Pod koniec tego samego roku przyjaciele mieli okazję brać udział w stadionowej trasie. Ten przeskok robi niemałe wrażenie.

kalendarz

Jednak nie tylko Igor odnosił solowe sukcesy. Kuba, kryjący się pod aliasem Bass Astral w tym czasie grał pierwsze osobne występy, w tym jeden jako support przed koncertem Flume.

kalendarz

Chłopaki właśnie podjęli decyzję, by kontynuować swoje kariery, ale już tylko solowo. Tym samym działalność projektu Bass Astral x Igo zostaje zakończona.

Oświadczenie zespołu

Poniżej możecie przeczytać treść oświadczenia, który duet zamieścił na swoim Facebooku.

sunrise

Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te wiele lat wydarzyło się naprawdę sporo.

Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju.
To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski, czy wywiady.

Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni.

Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los.

Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy – nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało “kopa” do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami!

Chcielibyśmy podziękować również wytwórni Iglo Records, która jest z nami od powstania duetu i wspierała nasze nawet najbardziej szalone pomysły. Naszemu managerowi, dzięki któremu mogliśmy od samego początku zająć się tym co dla nas najważniejsze – muzyką, a on pomagał nam osiągać kolejne cele.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które przez te lata pojawiły się na naszej drodze i stały się częścią naszego teamu oraz wszystkim tym, z którymi przez ten czas współpracowaliśmy. Wreszcie wielkie podziękowania składamy również naszym najbliższym, którzy wykazali się wielką wyrozumiałością dla naszej pracy i zawsze byli dla nas podporą.

Tym samym trasa Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance to nasza ostatnia wspólna trasa koncertowa, na którą serdecznie zapraszamy! Nasz trzeci album “Satellite” zamyka naszą dyskografię i ostatecznie będzie on dostępny tuż przed trasą – od 27.08.

Coś się kończy, coś zaczyna

Fani polskiego duetu jednak nie mają co się smucić. Na słuchaczy Bass Astral x Igo czeka jeszcze pożegnalna trasa koncertowa oraz płyta “Satelite”, która wyjdzie niebawem. Premiera krążka przewidziana jest na 27 Sierpnia. Daty ostatnich występów duetów poznacie poniżej:

3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa
4 września / Katowice / MCK
5 września / Wrocław / Plac przed Impartem
10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych
11 wrzesnia / Poznań / Park Starego Browaru
18 września / Lublin / Plener Lublin
19 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego
20 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego
22 września / Łódz / Wytwórnia /23 września / Łódź / Wytwórnia
3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka

Jest też na co czekać. Artyści będą udzielać się solo – Bass Astral zapowiedział już płytę, której promocyjna trasa koncertowa trwa w najlepsze. Na przestrzeni ostatnich tygodni mogliśmy poznać pierwsze single z jego nowego wydawnictwa. Igo też zamierza wydać coś swojego. Wokalista nie ukrywa, że i podczas solowej kariery będzie inspirował się muzyką elektroniczną, jednak będzie starał się ją mieszać z innymi gatunkami. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, co chłopaki będą wypuszczać w najbliższym czasie.

kalendarz

kalendarz

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.pl

kalendarz

sunrise

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?