Będzie się działo w Płocku! Audioriver 2023 z mocną drugą fazą lineupu

Znamy 11 kolejnych postaci Audioriver 2023. W ostatni weekend lipca w Płocku nie zabraknie naprawdę jakościowej elektroniki.

kalendarz

Po trudnych, pandemicznych czasach oraz problematycznej edycji w 2022 roku, Audioriver wziął sobie do serca to, by zadowolić swoich odbiorców. Pierwsze kroki zostały poczynione ku lepszemu ulokowania stref imprezy, tworzeniu oraz poprawianiu obecnych scen i nie tylko.

Płocka impreza już zdążyła ujawnić pierwsze nazwiska. Wśród różnorodnej listy nie zabrakło smaczków dla fanów techno, house, drum and bassu i nie tylko. Nie zabrakło tez godnej polskiej reprezentacji, w tym między innymi VTSS.

kalendarz

Przyszedł czas na kolejną część ogłoszeń. Druga partia aliasów, które zagrają na lokalnej plaży zrobiła robi nie małe wrażenie. Pełną listę 11 artystów, która zaskoczyła publikę, znajdziecie poniżej.

kalendarz

Najgłośniejsi

Moderat zdecydowanie jest jedną z większych gwiazd obecnej edycji. Jeszcze kilkanaście dni temu Modeselektor oraz Apparat we wspólnym projekcie zagrali na stołecznym Torwarze. W ramach promocji najnowszego wydania “MORE D4TA”, jak i kompilacji z remiksami tego materiału, niemiecka supergrupa pojawi się w na plaży w Płocku.

Kontynuacja sagi pod tytułem Afterlife. W poprzednim ogłoszeniu dowiedzieliśmy się o występie ukraińskiej reprezentantki 8Kays. Tym razem do lineupu dołączyło jeden z największych aliasów mijającego sezonu z wytwórni sygnowanej wizerunkiem lewitującej sylwetki. To wszystko za sprawą utworu “Dance With Me”, którego hipnotyzująca melodia podbiła serca wielu. Potwierdza to fakt, że produkcję można było słyszeć na festiwalach w każdym zakątku świata – nie tylko u reprezentantów sceny techno. Kevin de Vries dołącza do składu Audioriver 2023.

sunrise

Szansa jedna na milion

2023 rok to koniec rozdziału pod tytułem KAMP!. Zapowiedziano pożegnalną trasę projektu, a jednym z punktów na jej mapie jest Płock. To będzie ostatnia szansa na to, by pożegnać się z muzyką, która była nierozłącznym elementem wielu polskich sezonów festiwalowych i nie tylko.

Orkiestrowe wydanie elektronicznych brzmień dla wielu jest wyjątkowym kąskiem. Niecodzienne interpretacje dobrze znanych nam produkcji również zawitają do Płocka. W wyjątkowej formule będziemy mogli wysłuchać twórczości Worakls. Pierwsza odsłona tego projektu została obejrzana ponad 5,5 milionów razy na kanale Cercle. Francuz ze sobą zabierze 20-osobową orkiestrę. Na pewno zrobi to wrażenie!

Ja lubię szybko

Trym w zatrważającym tempie podbił serca publiki. Duży wpływ na to miał również TikTok. Znakiem rozpoznawczym francuza są odmiany hard gatunków techno i trance. W jego setach nie brakuje odświeżonych wersji ponadczasowych hitów. Martin Lermurier wprost z Paryża przywiezie swoją charakterystyczną energię, a jego perfekcjonizm spowoduje, że macie szansę na wszystko co najlepsze.

kalendarz

kalendarz

KI/KI to Holenderka, której połączenie techno z trance i acidem nie jest straszne. Artystka stara się łączyć klimat nostalgii, dodając do tego nowoczesny sznyt. Zaczynała w klubach, jednak nadal potrafi przenieść ich klimat na festiwalowe sceny. O tym będziecie mogli się przekonać w Płocku.

Podstawy house i nie tylko

Palms Traxx mocno związany jest z marką Dekmantel, a jego seta można było słuchać nawet… w GTA V. Odpowiedzialny za hymn parkietów, jakim jest “Equation”, swój debiut w muzyce elektronicznej zawdzięcza fascynacją gatunkami Chicago house i Detroit techno. Jay Donaldson obecnie czaruje publikę klubowych i festiwalowych parkietów syntezatorowymi melodiami, które są jego znakiem rozpoznawczym. Te również usłyszymy podczas tegorocznej edycji Audioriver.

sunrise

Urodzona we Francji, mieszkająca w Wielkiej Brytanii Chloe Caillet to czerpiąca z wielu gatunków inspiracje DJka i producentka. Wiedziała, co chce robić już od dziecka. Jej główną miłością są klimaty housowe, disco, funku, jak i afrobeatu. Glastonbury czy kluby Ushuaïa i Pacha nie są jej obce. Do tej listy już niedługo dołączy Audioriver.

Połamańcom nie ma końca

Nazywany jedną z jaśniejszych gwiazd brytyjskiej sceny drum and bassu. Nie bez powodu. Bou na swoim koncie ma remiksy m.in. “Kiss Kiss Bang Bang” High Contrasta oraz “Hooked” Notiona. W jego katalogu pełno współprac, w tym z takimi nazwami jak Mefjus, Friction czy Example. Wyspiarz opanuje Płock w towarzystwie MC Haribo.

Kobieca krew w połamanych klimatach. Eksperymentująca popularyzatorka gatunków Speedbass, Jungletek i Raggatek na Europie i na Wyspach. Jej twórczość lądowała na kanale UKF, nagrywała sety dla BBC Radio 1 oraz Ram Records. Mandidextrous występowała m.in. u naszych sąsiadów na Let It Roll. Teraz zafunduje drum and bassowe brzmienia publice Audioriver.

Czas na kolejny Polski akcent. We Rob Rave to reprezentanci połamanych brzmień. Członkowie tego duetu – PZG i Dubsknit – to producenci znani z pogranicza gatunków jungle, dubstep, drum and bass i footwork. We wspólnej działalności mieszają rave’owe, oldschoolowe sample, eksperymentując z bassem i amen breakami. To połączenie już tego lata opanuje jedną ze scen Audioriver.

kalendarz

Podsumowując, drugie ogłoszenie Audioriver 2023 prezentuje się następująco:

Bou feat. MC Haribo
Chloe Caillet
KAMP!
Kevin de Vries
KI/KI
Mandidextrous
Moderat
Palms Trax
Trym
We Rob Rave
Worakls Orchestra

Artyści warci biletu

Do sprzedaży w grudniu trafiła kolejna pula biletów. Obecnie dwudniowy karnet kosztuje 280 zł. Za trzy dni zabawy wśród międzynarodowej śmietanki elektroniki wydamy 490 zł. Opisywane ceny obowiązują do 12 lutego. Informacje o aktualnej puli wejściówek oraz możliwość ich kupna odbywa się na stronie imprezy.

kalendarz

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?