Audioriver 2023 ogłasza pierwszych artystów. Różnorodna mieszanka brzmień

Od techno, przez house po drum n bass – tak szeroki rozstrzał możemy zobaczyć w pierwszych ogłoszeniach artystów Audioriver 2023.

sunrise

Audioriver nie miał łatwo w tym roku. Głównym problemem festiwalu była zła pogoda i wypadające na ostatnią chwilę bookingi, często odwoływane przez problemy na lotniskach.

Jednak organizatorzy płockiej imprezy wyciągają wnioski. Pierwsze informacje na temat nadchodzącej edycji dotyczyły zmian oraz wprowadzanych innowacji, o których szerzej pisaliśmy w poprzednim artykule.

kalendarz

Tym razem przyszedł czas na to, co fani muzyki lubią najbardziej – wszak to ogłoszenia interesujących artystów przyciągają potencjalnych uczestników do kupna biletów. Kogo Audioriver na pierwszy rzut dodał do lineupu?

kalendarz

Polska górą

VTSS to jedno z największych nazw polskiej muzyki w ostatnich lat. DJka oraz producenta znana jest na całym świecie, któremu dała się poznać z klimatów techno. Obecnie Martyna wychodzi poza szeroko znane ramy, tworząc różnorodną elektronikę. Po udanym występie na Audioriver w 2019 roku powraca na scenę w Płocku, by pokazać energię, którą pokochały publiki czołowych festiwali.

To nie koniec lokalnych akcentów. Do lineupu nadchodzącej edycji elektronicznej imprezy dołączają Zuchy. Wrocławko-berliński duet serwuje brzmienia techno, house, jak i breakbeat. Formacja jest blisko związana z projektem The Very Polish Cuts Out.

sunrise

Techno dla każdego

99999999 to projekt, który podbił serca fanów hard techno. Duet związany z obecnie zawieszonym kolektywem Possession, występował już w Polsce na jednej z edycji Undercity. W największych klubach na świecie i nie tylko serwują swoją selekcje z formie live actów. Ich pojawienie się na Audioriver zwiastuje energetyczną, nieprzewidywalną przez publikę improwizację.

Dla wielbicieli melodic techno połączonymi z progresywnymi brzmieniami house idealną propozycją jest set 8Kays. Ukrainska DJka i producentka serwuje intrygujące, hipnotyzujące melodie. Jej twórczość wspierają między innymi Ferry Corsten, Above & Beyond, Eric Prydz czy Cristoph.

House’owo i eksperymentalnie

Reprezentacja Afryki również zawita do Płocka. Jedna z najbardziej obiecujących postaci tej sceny – Desiree – pojawi się na Audioriver. Artystka czerpie w setach muzyczną energię Jona Hopkinsa czy Thoma Yorke i nawiązuje w nich również do swoich korzeni. Występowała jako support między innymi Black Coffee.

kalendarz

kalendarz

Klasyczne brzmienia połączone z deep house, disco, house i trance? Oto selekcja wprost od Job Jobse, którego nie zabraknie podczas niedzielnego Sun/Day na Audioriver.

Drum and bass w najlepszym wydaniu

FEST Festival w tym roku odpuścił fanów drum and bassu. Raban Stage było zarządzane przez ekipę 175 BPM, która w tym roku jest pierwszym partnerem sceny Hybrid na Audioriver. W Płocku na bassowych przestrzeniach usłyszymy godną polską reprezentację w postaci takich aliasów jak Ginee, Adamformat czy Buhhaj. Nie zabraknie też ciekawej selekcji zagranicznych artystów, za który będzie odpowiedzialny opisywany projekt. Pierwszą z nich jest reprezentant jungle – Coco Bryce.

sunrise

Kolejną z zaproszonych gwiazd drum and bassu jest Krakota. Artysta ten od lat wydaje w największych wytwórniach tego gatunku, między innymi. w Hospital Records, UKF, czy w Sleepless Music Wilkinsona. Właściciel ostatniego z wymienionych labeli szczególnie docenia producenta specjalizującego się w enegretycznych, liquidowych brzmieniach, o czym możecie przeczytać więcej tutaj.

Następnym bassowym kąskiem przewidzianym na tą edycję jest Tengu. Jest to twórca, który miesza swoją twórczość, serwując zarówno brzmienia UK Bass/Garage, jak i produkując drum and bassowe bangery. Oprócz wymienionych wyżej klimatów, w jego setach nie brakuje momentów nostalgii. Jego wydawniczym domem są takie wytwórnie, jak Crucast czy UKF.

Tym samym na ten moment lineup Audioriver 2023 prezentuje się następująco:

175 BPM
8Kays
99999999
Coco Bryce
Desiree
Job Jobse
Krakota
Tengu
VTSS
Zuchy

kalendarz

Audioriver 2023 – bilety

Bilety na przyszłoroczną edycję Audioriver są już dostępne. Na tą chwilę karnet dwudniowy kosztuje 250 zł, a trzydniowy – 360 zł. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?