Kultowe Berghain zamyka swoją agencję DJską

Agencja Ostgut Booking należąca do berlińskiego klubu Berghain ma zakończyć swoją działalność bliżej końca tego roku.

sunrise

Znany berliński klub Berghain, do którego nie każdy ma szczęście się dostać, wzbudza ciekawość niejednego klubowicza i fana muzyki techno. Berghain nie ogranicza się wciąż tylko do działalności klubu. W swoim posiadaniu ma on również agencję – Ostgut Booking. W ciągu 15-letniej działalności miała ona pod swoją opieką wielu artystów, w tym również rezydentów słynnego klubu. Okazuje się jednak, że ma ona zostać zamknięta w najbliższym czasie.

Ostatnie tygodnie działalności

Jak wynika z informacji dostarczonych przez Resident Advisor, agencja zakończy swoją działalność pod koniec 2022 roku. Aktualnie Ostgut Booking współpracuje z 28 artystami, wśród nich są między innymi Ben Klock, Marcel Dettmann czy też Lakuti oraz Fadi Mohem, którzy dołączyli do agencji jeszcze w tym roku. Nie do końca na ten moment wiadomo, jak zamknięcie wpłynie na ich dalszy los. Wiadomo natomiast, że wraz z końcem agencji pracę najprawdopodobniej straci ośmiu pracowników.

kalendarz

Ostgut Booking widocznie podziela los wytwórni Berghain – ​Ostgut Ton. Label znany z wydawnictwa kompilacji i serii mixów, zaprzestał swojej działalności w grudniu zeszłego roku. Ostatnią kompilacją, która się ukazała zostało “F​ü​nfzehn + 1”, wydane z okazji celebracji 16-lecia Ostgut Ton.

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?