kontakt

Za nami kolejna już edycja plebiscytu Billboard Music Awards. Ranking muzycznego tygodnika Billboard jest jednym z najbardziej szanowanych takich przedsięwzięć w świecie muzyków – podczas ponad trzydziestoletniej historii udało się zbudować wysoką renomę.

Podczas odbywającej się ubiegłej nocy czasu polskiego gali poznaliśmy kolejnych laureatów, którzy zgarnęli statuetki w poszczególnych kategoriach.

The Weeknd deklasuje

Tegoroczna gala odbyła się w Microsoft Theater w Los Angeles. Z Kalifornii najwięcej nagród wywiózł kanadyjski wokalista The Weeknd, którzy zgarnął aż 10 statuetek – w tym te najważniejsze, w kategoriach “Najlepszy Artysta” czy “Piosenka Top Hot 100”. Najlepszą artystką została uznana Taylor Swift, zaś miano najlepszego zespołu zgarnął południowokoreański boysband BTS.

Zamordowany w ubiegłym roku raper Pop Smoke zgarnął statuetkę w kategorii najlepszy nowy artysta, zaś kanadyjski raper Drake zyskał miano najczęściej streamowanego artysty.

Kto w tanecznych kategoriach?

Nas oczywiście najbardziej interesują kategorię powiązane z muzyką elektroniczną. I tak – najlepszym artystą Dance/Electronic została Lady Gaga, pokonując takich tuzów, jak The Chainsmokers czy Marshmello. Amerykańska piosenkarka zgarnęła również statuetkę za najlepszy elektroniczny album. Z kolei trofeum za najlepszy elektroniczny utwór otrzymał Imanbek – za remix do utworu SAINt JHN “Roses”.

Pełne wyniki Billboard Music Awards 2021 znajdziecie pod tym linkiem.

kontakt