Nowy festiwal na mapie Polski. Bittersweet Festival wskoczy w miejsce FESTa?

Park Cytadela w Poznaniu będzie miejscem, w którym w połowie sierpnia 2025 roku zadebiutuje Bittersweet Festival.

kalendarz

Tegoroczny sierpień w kontekście festiwali nie będzie zbyt bogaty w atrakcje. Z kalendarza wypadły bowiem dwie duże imprezy – FEST Festival i Kraków Live Festival. Środek ciężkości polskiej sceny eventowej, osadzony tradycyjnie w lipcu, przechylił się nieco w stronę czerwca. Kto wie – być może ten stan rzeczy ulegnie zmianie w roku 2025. Wtedy właśnie na mapę dużych muzycznych wydarzeń dołączy nowa marka – Bittersweet Festival.

Poznań powraca na mapę dużych festiwali

Organizatorzy nowej imprezy są już dobrze znani uczestnikom koncertów. Za Bittersweet Festival odpowiada bowiem agencja Good Taste, realizująca między innymi serię koncertów Letnie Brzmienia, rockowy festiwal w Jarocinie oraz elektroniczny Sounds Of Freedom. Są oni także odpowiedzialni za konferencję muzyczną NEXT FEST, odbywającą się właśnie w ten weekend w Poznaniu. W tym samym mieście zresztą swoją lokalizację będzie mieć nowy festiwal, który od samego początku podkręca apetyty zapowiedzią udziału międzynarodowych gwiazd muzyki z domieszką tych rodzimych. Sami organizatorzy zapowiadają, że będzie to ich największy jak dotąd projekt.

kalendarz

Inauguracyjna odsłona Bittersweet Festival będzie mieć miejsce się w dniach 14-16 sierpnia 2025 roku na terenie poznańskiego Parku Cytadela. Dostajemy więc aż dwa podobieństwa do świętej pamięci FESTa w cenie jednego – jest to bowiem wydarzenie odbywające się w połowie sierpnia w jednym z parków dużego miasta. A, że żałobę za chorzowskim eventem nosimy w redakcyjnych serduszkach nadal, to nowy pomysł widzi nam się naprawdę pozytywnie. Choć oczywiście wiele będzie zależeć od tego, co otrzymamy pod względem lineup’u oraz innych atrakcji. To jednak będziemy śledzić na bieżąco.

ultra

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?