Blasterjaxx o debiutanckim albumie: “Chcieliśmy tworzyć muzykę, która pochodzi z naszych serc”

Czas przełamać ciszę – już wkrótce na rynku ukaże się debiutancki album holenderskiego duetu. Panowie planują nie ograniczyć się do Big Room’u!

sunrise

Big Room lata świetności ma już co prawda za sobą, ale nie zmienia to faktu, że nadal są fani takich brzmień, a także artyści, którzy na potrzeby tychże odpowiadają. Jednym z wiodących projektów z tego nurtu jest rzecz jasna Blasterjaxx.

Panowie zbudowali swoją renomę w latach 2013-14, jednak – mimo trzymania się tego, co dało im popularność – potrafią dopasować się do nowych trendów w muzyce elektronicznej. W ich karierze jest także polski wątek – pod koniec wakacji 2017 roku duet wydał utwór “All I Ever Wanted“, który powstał we współpracy z Tomem Swoon’em.

kalendarz

W ostatnich miesiącach jednak Thom i Idir wykazywali mniejszą aktywność, bo wydali dosłownie tylko kilka numerów – wśród nich chociażby “Bigroom Never Dies”, a więc utwór stworzony wraz z Hardwell’em.

ultra

W październiku ubiegłego roku – podczas Amsterdam Dance Event – Holendrzy przerwali ciszę, ogłaszając, że w 2019 roku światło dzienne ujrzy ich debiutancki album. Już wtedy pisaliśmy o tym na naszych łamach – nie mieliśmy jednak większej ilości szczegółów, które zostały ogłoszone dopiero niedawno.

Perspective“, bo tak nazywa się krążek duetu, ma zagościć w głośnikach w drugim kwartale tego roku. Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że będzie to nowy rozdział w historii formacji – utwory mają bowiem reprezentować szerokie spektrum gatunkowe – od Big Roomu, przez Hardstyle, aż po Techno, zaś w singlu promującym wydawnictwo pojawi się Example.

sunrise

Na Instagramie producentów możemy znaleźć okładkę płyty, a także krótką historię powstania materiału.


Wszystko zaczęło się dwa lata temu podczas sesji studyjnej w zupełnie innym otoczeniu – wynajęliśmy bowiem bungalow. (…) Nie mieliśmy konkretnego kierunku muzycznego, w który chcieliśmy iść. Chcieliśmy tworzyć muzykę, która pochodzi z naszych serc i która pozwoli nam wyrwać się ze swoich schematów – tak, aby była przyjemna dla szerokiej publiczności, a nie tylko dla fanbase’u.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Dear friends, First of all we’re so happy we can finally announce the news that the artwork you’re seeing here above is our upcoming studio album!!! It all started two years ago while doing a studio session in a completely different setting – we rented a bungalow. It was just a guitar, small studio setup, singer and a songwriter. We had no immediate musical direction where we wanted to go. We wanted to make music that came from our hearts and was out of our box – enjoyable for the wide audience instead of just ravers. After plenty of studio sessions all over Europe, in different settings, working for weeks on one track, good days and bad days, amazing achievements and sometimes painful disappointments, we are very happy to finally able to break the silence and announce that our album ‘Perspective’ is about to drop in the 2nd quarter of 2019! Last but not least, our apologies for not releasing as much singles as we did before as well as the fact we couldn’t tease you as much as we would have liked. We hope you understand we had to keep absolute discretion about this, but we strongly believe that all the love and passion we’ve put into every single of these tracks is going to be heard and felt. MUSIC IS OUR RELIGION Love, Thom and Idir Blasterjaxx

Post udostępniony przez Blasterjaxx (@blasterjaxx)

Innymi słowy – szykuje się kawał ciekawego materiału, na który nie możemy się doczekać. Mamy nadzieję przy okazji, że album będzie, zgodnie z obietnicami, eklektyczny – wszak bardzo często długogrające płyty EDMowych artystów świadczą o tym, jak otwarte na inne nurty umysły mają producenci, nieraz mocno przyspawani do swojego konkretnego stylu.

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?