W ubiegłym tygodniu po elektronicznej stronie polskiego internetu zrobiło się głośno na temat nadchodzącego wydania Blindersa w STMPD RCRDS. Fani zaczęli spekulować, czy to aby nie chodzi o utwór, który mogliśmy usłyszeć chociażby podczas występu zamykającego tegoroczny Tomorrowland , a który przypisywany jest Mateuszowi i Martinowi Garrixowi…

Martin Garrix (GRX) & Blinders – ID [Shining Beats]

Tegoroczna edycja festiwalu Tomorrowland odbyła się już praktycznie miesiąc temu (serio, tak szybko to zleciało?), dlatego warto przypomnieć sobie pewne nagranie, które podczas swojego seta zagrał Martin Garrix.Wiele wskazuje na to, że ten utwór jest efektem współpracy młodego Holendra (tym razem pod aliasem GRX) z polskim rodzynkiem w labelu STMPD RCRDS, czyli BLINDERS!Jeśli jakiś utwór miałby definiować pojęcie "petarda", to właśnie ten zaliczałby się bez wątpliwości!

Opublikowany przez Shining Beats Piątek, 24 sierpnia 2018

Jednak spekulacje szybko zostały ucięte – na release follow up’a do “Sirene” z 2014 roku będziemy musieli jeszcze poczekać. Tak samo musimy uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o ewentualny polsko-holenderski collab. Niemniej trzeba zauważyć pewien istotny fakt – jeszcze nigdy dotąd żaden polski artysta, tworzący elektroniczną muzykę taneczną, nie był “podejrzewany” o wyprodukowanie wspólnego utworu z gwiazdą pokroju Martina Garrixa. Czapki z głów!

Jak się okazało, na liście wydawniczej STMPD pod nazwą “Leaving” widnieje zupełnie inne ID Polaka, które według danych 1001tracklists.com zostało zagrane premierowo podczas występu producenta podczas Balaton Sound na początku lipca. Jeszcze przed premierą utwór uzyskał support od duetów Dimitri Vegas & Like Mike oraz Blasterjaxx. Nie sposób także wspomnieć o tym, że sam właściciel wytwórni regularnie prezentuje track Mateusza podczas swoich występów.

Utwór będzie oficjalnie dostępny na rynku już 28 września, rzecz jasna nakładem STMPD RCRDS. Sprawdźcie sami, jak tym razem spisał się jeden z najmocniejszych aliasów na polskiej scenie EDM!

===

Media społecznościowe Blindersa: Facebook | Instagram | Spotify | Soundcloud