“Łaka maka fą” ma już 20 lat. Sprawdź nową wersję słynnego teledysku Bomfunk MCs!

Finowie postanowili wznowić działalność i zapowiedzieli nową muzykę. Na razie jednak dostajemy nową wersję teledysku, który stał się symbolem popkultury!

sunrise

Pod koniec ubiegłego roku świat obiegła informacja o powrocie Bomfunk MC’s – formacji, którą na pewno doskonale znacie z ponadczasowego hitu “Freestyler” – zaś ci bardziej zagorzali fani skojarzą ten alias z takimi numerami, jak chociażby “Something Going On” czy “Uprocking Beats”.

Grupa zagra przez całe wakacje sześć koncertów w Finlandii w pierwotnym składzie: B.O.W. na mikrofonie, a za konsoletą DJ Gismo oraz JS16, który przez lata 1997 – 2006 nie pojawiał się na scenie razem z zespołem – Jaakko był zajęty produkowaniem utworów dla zespołu.

kalendarz

Jednak wielki powrót kultowej formacji wcale się nie kończy na koncertach – na portalu YouTube pojawił się bowiem swoisty remake teledysku “Freestyler”. Video zostało zlecone przez belgijską firmę telekomunikacyjną YUGO Telenet w celu uczczenia dwudziestolecia powstania ikonicznego motywu Finów. Odświeżona wersja obrazka z 1999 roku ma na obecną chwilę ponad dwa miliony odtworzeń! Trzeba więc przyznać – to nie są przelewki.

kalendarz

Opinie na temat nowej wersji klipu są jednak podzielone. Jedni komentowali to jako świetne odświeżenie, inni zaś jako profanację oryginalnego teledysku.

https://www.youtube.com/watch?v=U843Uema_Lg

Jedno jest pewne – liczby nadal będą rosły, zaś panowie z Bomfunk MC’s zapowiedzieli, że przygotowują na ten rok nowy muzyczny materiał. Czy grupa wbije się w obecne muzyczne trendy? A może słynne powiedzenie “Kultura zatacza koło co 20 lat” stanie się prawdą i to może właśnie Finowie wyznaczą nową modę?

sunrise

kalendarz

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?