Calvin Harris i Eliza Rose ze wspólnym numerem. “Coś, co połączyło nasze dwie tożsamości”

Calvin Harris wrócił do house’owych brzmień, czego dowodem jest utwór “Body Moving”, nagrany we współpracy z Eliza Rose.

2sher

Można obiektywnie stwierdzić, że Calvin Harris od pewnego czasu trzyma poziom. Widać to chociażby w ostatnim zestawieniu DJ Mag Top 100 DJs, w którym zanotował wzrost o 4 lokaty. Jego ostatnie utwory, w tym niezwykle udany numer ze swoją wielokrotną współpracowniczką, Ellie Goulding, to ukłon w stronę brzmień trance i eurodance. Brytyjczyk nie zapomina jednak o house’owych brzmieniach, o czym przypomina w kawałku “Body Moving”, do którego powstania przyczyniła się także Eliza Rose.

Calvin Harris znów w klimatach house

“Body Moving” to house’owy numer, okraszony wokalem Elizy Rose. Jak zaznacza wokalistka, celem artystów było stworzenie utworu, który “odda esencję lata, jednocześnie rozpalając parkiet”. Może się jednak wydawać, że zarówno Harris, jak i 31-latka, nawiązują także do klimatów z przełomu I i II połowy XX w.

emuze.me

Fantastycznie pracowało mi się z Calvinem, jest bardzo rzeczowy. To zaszczyt móc współpracować z jednym z najlepszych producentów na świecie! Nigdy nie sądziłam, że to będzie możliwe. Stworzyliśmy coś, co połączyło nasze dwie tożsamości, wciąż odzwierciedlającego naszą osobistą pracę.

Eliza Rose

Zachęcamy do przesłuchania utworu.

Kim jest Eliza Rose?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w tym duecie ciężar rozpoznawalności przenosi się na stronę Calvina Harrisa. Nie oznacza to jednak, że współpraca z jednym z najpopularniejszych DJów na świecie, to jedyny sukces Elizy Rose. Brytyjski „Vogue” zdążył określić ją mianem “światowej megagwiazdy”, do której ewoluowała z “undergroundowego klejnotu”. Wokalistka ma też na koncie nominacje do BRIT w kategoriach Najlepszy występ taneczny i Piosenka roku.

ultra

Warto zaznaczyć, że “Body Moving” nie jest pierwszym elektronicznym utworem z udziałem urodzonej w Hackney artystki. Eliza bowiem intensywnie działa w tym środowisku. Wokalistka była odpowiedzialna między innymi za house’owy utwór “B.O.T.A”. Numer zajął historyczne miejsce nr 1 na brytyjskich listach przebojów. Historyczne, bo to pierwszy raz od ponad dwóch dekad, gdy DJka znalazła się na szczycie Official UK Singles Chart. Numer był grany także w polskich rozgłośniach radiowych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak obserwować dalszy rozwój kariery Elizy i czekać na kolejne muzyczne ruchy ze strony Calvina.

emuze.me

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?