ghostproductions.pl

W ostatnich miesiącach Calvin Harris dał się poznać od tej mniej mainstreamowej strony. Jego projekt Love Regenerator garściami czerpał z house’owych i rave’owych motywów, a to pozwoliło wielu malkontentom na nowo przekonać się do produkcji Szkota. Jednak wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że jego głównym polem działania są stacje radiowe, gdzie jego tracki robią największą furorę. I to właśnie tam najlepiej sprawdzi się jego najnowszy singiel.

Mieszanka wybuchowa

Nie powinno to dziwić, szczególnie że w utworze “Over Now” wokalnie udzielił się The Weeknd, obecnie najpopularniejszy artysta na portalu Spotify. Pierwsze pogłoski o tej kolaboracji pojawiły się tydzień temu, kiedy to śledzący profil Kanadyjczyka na Inastagramie zobaczyli wspólne zdjęcie Adama i Abla z podpisem “Don’t get too confused”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

don’t get too confused…

Post udostępniony przez The Weeknd (@theweeknd)

Nie trzeba było długo czekać, aby na social mediach obydwóch twórców pojawiła się oficjalna zapowiedź wspólnego utworu.

Mocny chillout

“Over Now” jest zdecydowanie delikatniejsze od tego, co mogliśmy usłyszeć w ostatnich singlach obydwóch panów. Mimo to, brzmieniowo wciąż jest mocno retrospektywnie – ale to nie powinno dziwić, wszak zarówno Calvin Harris, jak i The Weeknd, lubią nawiązywać do funkowych i soulowych klimatów.

W ciągu pierwszych 6 godzin od premiery, numer na portalu YouTube został odsłuchany już ponad 300 tysięcy razy. A to dopiero początek – zważywszy na potencjał komercyjny obydwóch artystów. Inna sprawa to to, czy jest to utwór dobry – jednakże ten osąd zostawiamy Wam, bowiem klip do “Over Now” znajdziecie poniżej.

foto: materiały prasowe Sony

ghostproductions.pl