Vitalic pierwszą główną gwiazdą CARBON Silesia Festival 2024

Tegoroczna edycja CARBON Silesia Festival 2024 odbędzie się w Zabrzu w dniach 14-15 czerwca. Znamy blisko 20 pierwszych nazwisk z lineup’u.

kalendarz

To nie jest tak, że na polskich wydarzeniach muzycznych brak ciekawych postaci. Wręcz przeciwnie – praktycznie co roku na wakacyjnej mapie festiwali można znaleźć niemało artystów wartych uwagi. Choć pod tym względem prym wiodą zachodnie i północne województwa naszego kraju, to południe także ma parę słów do powiedzenia. Jedną z pierwszych letnich pozycji w kalendarzu w kategorii “bliżej granicy z Czechami niż morza” jest CARBON Silesia Festival. Kolejna edycja tej nieszablonowej imprezy odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Jeszcze ciekawiej

W ubiegłym roku nie brakowało smakowitych kąsków. Na terenie starej kopalni wystąpili między innymi Boys Noize, Bokka, Kamp! oraz formacja RYSY. Po pierwszych tegorocznych ogłoszeniach można śmiało stwierdzić, że forma u organizatorów rośnie – do Polski za sprawą CARBON Silesia Festival 2024 powraca bowiem Vitalic. Ten występ możemy śmiało rekomendować, wszak sami mogliśmy zobaczyć francuskiego twórcę w akcji w roku ubiegłym.

emuze.me

Do Zabrza powróci NTO, dobrze znany fanom melodic techno. Dla tych, którym z kolei drum and bass gra najlepiej, wystąpi Goldie, jedna z legend tego gatunku. A to nie koniec połamanych akcentów z zagranicy – tę część lineup’u na ten moment dopełnia Zero T. Jako MC podczas obu jak dotąd ogłoszonych dramowych setów pojawi się Medic. Zagraniczną część pierwszego ogłoszenia dopełniają Rex The Dog oraz Nick Curly.

Jednak CARBON Silesia Festival to nie tylko zagraniczni goście. W Zabrzu zamelduje się bowiem solidna polska reprezentacja, którą stanowią na ten moment Beskres, Harland, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, MKO, Ptakova, Tom Encore, We Draw A i Weikum. A jeśli kogoś przekonują nie tylko muzyczne walory, to śmiało będzie można skorzystać z innych atrakcji. Wśród nich znajdziemy między innymi strefę foodmarket, miejsce do poczilowania, art zone oraz możliwość zwiedzania wybranych przestrzeni kopalni.

ultra

To wszystko to oczywiście nie koniec ogłoszeń. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać kolejne gwiazdy jednego z pierwszych festiwali tego lata.

CARBON Silesia Festival 2024 – bilety

Obecnie dostępna jest druga pula biletów na CARBON Silesia Festival 2024. Dwudniowy karnet na imprezę kosztuje obecnie 239 zł – jest więc całkiem przystępnie cenowo. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem. Organizatorem wydarzenia jest agencja GoFest!, odpowiedzialna także za SnowFest Festival.

emuze.me

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?