To musiało kiedyś się wydarzyć. Carl Cox pisze książkę o swojej karierze!

Legenda muzyki house i techno wraz ze swoim tour managerem pracuje nad wydaniem książki. Co ciekawe, początkowo miała ona wyjść we wrześniu.

emuze.me

Scena muzyki elektronicznej istnieje już od ładnych paru dekad i są w niej postacie, które w świadomości wielu fanów zdają się być w branży od samego początku. Muzyka trance ma Paula van Dyka i (kiedyś) Tiesto, komercyjny house ma chociażby Davida Guettę, zaś w muzyce techno na miano takiej legendy z pewnością zasłużył Carl Cox.

Charakterystyczny DJ zaczynał zaczynał swoją przygodę już w latach 80. ubiegłego wieku. Od lat gra na największych festiwalach na świecie, zaś na Ultra Music Festival ma swoją scenę, gdzie rządzą brzmienia serwowane przez Brytyjczyka. W tym roku, pierwszy raz w historii, on i jego goście mieli mieć aż trzy dni takeoveru jednej ze scen. Niestety, przez pandemię nie mogliśmy tego doświadczyć.

Brzmienia techno od jakiegoś czasu przechodzą renesans, co równa się ze wzrostem zainteresowania wielu ludzi tej branży, w tym właśnie Carla.

Zaskakująca wiadomość…

Ostatnio niespodziewanie świat obiegła informacja, że charakterystyczny artysta pracuje nad własną książką! Co ciekawe, pierwotnie miała mieć premierę już w tym miesiącu, ale – ze względu na pandemię – Brytyjczyk zdecydował się przełożyć wydanie. Tytuł będzie nosił nazwę “Oh Yes, Oh Yes”, a więc odnosić się będzie do zwrotu, z jakiego znany jest Carl. Wszystko zostało ujawnione w jednym z najnowszych odcinków cyklu „DJs and Beers”, gdzie didżeje rozmawiają o przemyśle muzycznym i nie tylko. Gospodarzem jest niemiecki producent Chris Liebing.

Cox ujawnił, że pracował nad tym razem ze swoim tour managerem Ianem Husseyem, aby dokładnie opisać historie z jego długiej i znakomitej kariery w muzyce tanecznej.

Mówiąc o nadchodzącej publikacji z rówieśnikami, Cox ujawnił swoje wstępne plany dotyczące książki:

Właściwie napisaliśmy tę książkę przed pandemią. Ale wstrzymaliśmy się trochę, ponieważ książka nie jest jeszcze ukończona. Jest jeszcze wiele do opowiedzenia. Co stało się później z moją rodziną, gdzie jestem, z samą sceną, co wydarzy się w przyszłości…

Carl Cox

Mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli dostać kopie książki w swoje ręce. Niesamowicie długa i bogata kariera Carla Coxa jest świetnym materiałem na książkę. Jedna z najciekawszych osobistości w branży z pewnością ma wiele intrygujących historii do opowiedzenia.

Więcej szczegółów znajdziecie w 24. odcinku “DJs and Beers” – dokładnie w momencie 2:00:05.

emuze.me

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?