Skytech i C-BooL z kolejnym wspólnym singlem. “La La Love” może zawojować stacje radiowe!

To już drugi raz, kiedy C-BooL i Skytech prezentują wspólny singiel. Tym razem na wokalu możemy usłyszeć znaną z przebojów Grzegorza Giang Pham.

silesia beats

Reprezentanci rodzimego rynku EDM stosunkowo rzadko próbują swoich sił w bardziej radiowych aranżacjach pod swoimi nominalnymi aliasami. Dotychczas swoich sił w rozgłośniach radiowych próbował Tom Swoon, który – dzięki zremiksowaniu jednego z utworów Sarsy – pojawił się w stacjach skierowanych do młodego słuchacza. Teraz swoich sił próbuje Skytech.

Mieszkający w Wielkopolsce – choć pochodzący z Mazur – producent już rok temu wraz z C-BooL’em i duetem Up n Down (teraz UPNDWN) wydał singiel “High On The Summer“, który na swojej dziennej rotacji przez kilka tygodni grało Radio ZET, druga największa radiostacja w naszym kraju.

silesia beats

Teraz Mateusz Dziewulski i Grzegorz Cebula łączą siły po raz drugi, czego efektem jest wydany dziś nakładem C-Wave Records kawałek “La La Love“.

Skytech specjalnie dla Shining Beats uchylił rąbka tajemnicy i zdradził co nieco kulis powstawania tego utworu.

ultra

Najnowszy kawałek powstał dość spontanicznie. Spotkaliśmy się w maju w siedzibie C-Wave, gdzie Grzesiek produkuje swoje hity. Zaczęło sie od rozmów na temat muzyki, wymiany uwag i doswiadczeń, az w pewnym momencie – buszujac po YouTubie, złapalismy pewną nostalgię za klimatem, który miały w sobie stare dance’owe utwory z przełomu lat 80 i 90. Odpaliliśmy DAW, zaczęlismy muzykować i nagle z luźnego spotkania towarzyskiego zrobiła sie konkretna studio sesja, na końcu której mieliśmy w zasadzie skończony instrumental.

Myślę, że ten numer ma w sobie tą nostalgię, ktorą wtedy czuliśmy. Jego premiera zbiega się z końcem lata w Polsce, więc w pewnym sensie zgrywa się z pogodą za oknem i z tym poczuciem powakacyjnego powrotu do rzeczywistości. Po prostu puszczasz i za oknem wypatrujesz jesieni, mając w głowie wspomnienia zebrane latem.

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Na wokalu udziela się znana już z produkcji C-BooL’a wokalistka Giang Pham. Sam utwór jest dosyć delikatny, pogodny i wnoszący nieco klimatu, który znamy z najgorętszych miesięcy roku.

Jak się okazuje, collab z Grzegorzem to nie jest jednorazowy wybryk – jesienne release’y Skytecha to głównie polskie numery. Taka strategia, jak podkreśla sam zainteresowany, przypadkiem nie jest.

Ku polskiej scenie zwróciłem się już jakiś czas temu, bo mamy u nas fenomenalnych producentów i nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie działać razem. Mówimy tym samym językiem, znamy nasze realia więc działa się nam łatwiej i możemy sobie nawzajem pomoc i przede wszystkim stworzyć coś fajnego.

DNF i Emdi są świetnymi przykładami – mega zdolni producenci. Jeszcze w tym roku ukażą się nasze collaby – w październiku z Dawidem, w listopadzie z Robertem.

Mateusz Dziewulski aka Skytech

To wszystko poprzedzone jest dzisiejszą premierą, do której powstał także wideoklip – znajdziecie go poniżej.

kalendarz

Zarówno C-BooL, jak i Skytech już 20 września wystąpią w warszawskiej Progresji jako support przed koncertem R3HAB‘a. Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj, natomiast bilety w cenie 69 złotych w łatwy sposób możecie nabyć pod tym linkiem.

Portal Shining Beats dumnie sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

kalendarz

Total
38
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?