CLARX_DAN_BALAN

To się porobiło – Clarx remixuje nowy utwór autora “Dragostea Din Tei”!

Nasz rodzimy producent Clarx stworzył oficjalny remix do utworu Dana Balana – jednego z byłych członków legendarnego O-Zone.

kontakt

Na początku lat dwutysięcznych każdy nucił charakterystyczne “numa numa jej” mołdawskiego zespołu O-Zone. Mimo ogromnej popularności singla mało kto wiedział o czym właściwie on jest, ze względu na jego charakterystyczny język. W późniejszych latach z trójki pozostał jeden gracz – Dan Balan.

Pierwszy i jedyny mołdawski artysta nominowany do Grammy zaczął tworzyć pod pseudonimem Crazy Loop. To właśnie pod tym aliasem powstały takie klasyki jak “Johanna (Shut Up)” czy… “Crazy Loop“. Na ten moment Dan Balan działa pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, gdzie na początku ubiegłej dekady wylansował takie hity jak “Justify Sex” czy “Chica Bomb“. W ostatnich latach o tym panu zrobiło się dość cicho, ale teraz mamy okazję sobie o nim przypomnieć. Za te reminescencje odpowiedzialny jest Clarx, który właśnie wydał oficjalny remix dla mołdawskiej gwiazdy.

Czarek wyprodukował własną wersję utworu “Дышат о любви”, i tak – ten numer jest rosyjskojęzyczny. Po lekkim liftingu Polaka z (uwaga) rosyjskimi korzeniami mamy tutaj do czynienia z nieco bardziej klubową wersją i tak ciekawego już oryginału.

Dan podbija wschód, a może by tak…

Clarx zauważył, że Dan podbija rosyjski rynek w bardzo szybkim tempie, a jego produkcje zgarniają miliony wyświetleń. Zainteresowanie tym tematem było więc naturalne.

Spytaliśmy Czarka jak do tego doszło, że udało mu się wydać oficjalny remix dla, co by nie mówić, tak znanej postaci ze sceny muzycznej.

W serwisie YouTube przypadkiem trafiłem na nowy kawałek Dana, dodany dzień wcześniej, który zdążył w 24h osiągnąć aż milion wyświetleń. Wiedziałem, że artysta jest mega popularny w Rosji i na Ukrainie, ale nie sądziłem że aż tak

“Dyshat o lyubvi” to coś nowego, ma ciekawe brzmienie, lecz lekko brakowało mi tam energii. Pomyślałem “a co gdyby powstał do tego Clarx Remix?” Wyciąłem byle jak wokal z oryginału i po paru dniach remix był gotowy. Myślałem, że pewnie skończy się na wrzutce za free na YouTube ale wysłałem też kontrolnie Danowi. Po godzinie dostałem odpowiedź, że podoba mu się, chce to wydać oficjalnie i wysłał mi oryginalne wokale do wstawienia.

Clarx

Można powiedzieć, że muzyka nie zna granic. Kto by pomyślał kilka lat temu, że nasz rodak wyda remix do utworu artysty od słynnego “numa numa jej”?

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?